21/3/08

photo N438

paok-oxyro - Ολα τα πιθανά σενάρια που ενδιαφέρουν τον ΠΑΟΚ την τελευταία αγωνιστική

Η είσοδος η όχι του ΠΑΟΚ στην διαδικασία των πλέι άουτ, ταυτίζεται άμεσα με το αποτέλεσμα του αγώνα Μίλων- Πανελλήνιος. Όλες οι περιπτώσεις οι οποίες μπορεί να συμβούν είναι οι εξής:

Α) Σε περίπτωση νίκης με οποιοδήποτε σκορ, δεν ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ το αποτέλεσμα του αγώνα Μίλων- Πανελλήνιος.

Β) Σε περίπτωσης ήττας με 3-2 σετ από τον Ολυμπιακό, και πάλι δεν ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα, καθώς ακόμη και αν ο Μίλωνας νικήσει θα ισοβαθμούν οι δυο ομάδες αλλά ο ΠΑΟΚ ευνοείται στην ισοβαθμία και αποφεύγει τα πλέι άουτ.

Γ) Σε περίπτωση ήττας του ΠΑΟΚ με 3-1 σετ, και αν ο Μίλωνας κερδίσει με καθαρό σκορ, τότε ο ΠΑΟΚ παίζει πλέι άουτ, με πλεονέκτημα έδρας.

Δ) Σε περίπτωση ήττας και των δυο ομάδων ο ΠΑΟΚ γλιτώνει τα πλέι άουτ.

Ε) Συμπέρασμα: Ο ΠΑΟΚ θέλει δυο σετ ( 1 βαθμός) και από εκεί και πέρα δεν τον ενδιαφέρει τίποτε άλλο.
Το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας
Το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας και οι διαιτητές που σφυρίζουν στα παιχνίδια, έχουν ως εξής:

Γήπ. Γλυφάδας, 19.30 (ΣΠΟΡ+), Παναθηναϊκός – Άρης (Καραμπέτσος-Μυλωνάκης)

γήπ. ΕΑ Πατρας, 19.30, ΕΑ Πάτρας - ΑΟ Κηφισιάς (Θεμελής-Δεληκωστίδης),

γήπ. Αλεξανδρούπολης, 19.30, Εθνικός Αλ. – Λαμία (Γεωργιάδης Ε.-Αμασιάδης)

γήπ. Ζηρινείου, 19.30, ΑΕΚ - Ηρακλής (Ράπτης-Βουδούρης)

γήπ. ΠΑΟΚ, 19.30, ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός (Μπαντιανίδης-Σιμίδης Π.)

γήπ. Μίλωνα, 19.30, Μίλων – Πανελλήνιος (Ρουσάκης-Βαρθαλίτης).

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.24

7η αγωνιστική των play offs Λαμία - ΠΑΟΚ - 1-1 Για την 7η αγωνιστική των play offs o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τη Λαμία,...