22/3/24

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.164

Πόλο Ανδρών 4η αγωνιστική της Β' Φάσης του G1

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός - 12-9

Σπουδαία νίκη για τον ΠΑΟΚ Domus Ergo απέναντι στον Παναθηναϊκό με 12-9, στην Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β' Φάσης της Α1 Πόλο ανδρών.

Βγάζοντας χαρακτήρα και πάθος καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού, οι παίκτες του Δικεφάλου εκμεταλλεύτηκαν την δύναμη της έδρας τους. Το πρώτο οκτάλεπτο ήταν ισορροπημένο καθώς έληξε 3-3, ωστόσο στο δεύτερο οκτάλεπτο οι παίκτες του ΠΑΟΚ Domus Ergo πήραν το προβάδισμα, με το πρώτο ημίχρονο να τους βρίσκει μπροστά με 5-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυροι» συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα, επιβάλλοντας τον ρυθμό τους, ωστόσο η διαφορά παρέμεινε στο γκολ, με το τρίτο οκτάλεπτο να τελειώνει στο 8-7. Στο τέταρτο και πιο καθοριστικό οκτάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, 8-8, ωστόσο με 2-0 σερί από τους «ασπρόμαυρους», το προβάδισμα ανακτήθηκε, 10-8. Με 36" για το τέλος, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν, 10-9, ωστόσο ο ΠΑΟΚ Domus Ergo ήταν αποφασισμένος να πάρει τη νίκη, και έτσι με δύο γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα πήρε πολύτιμη νίκη με 12-9.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, το Σάββατο 30 Μαρτίου και ώρα 15:00, εντός έδρας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β' Φάσης του G1 της Α1 Πόλο ανδρών.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 2-1, 3-2, 4-2

ΠΑΟΚ Domus Ergo (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Νταλάπας, Λασκαρίδης 1, Προσινικλής Ν., Καπράγκος, Κεχαλάρης 2, Τσολακούδης 1, Ξυλάς, Ντέλιτς 3, Προσινικλής Π., Κούπμαν 3, Κουγιούνης, Σιορδίλης, Σάλεχ 1, Καρατζάς 1.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.24

7η αγωνιστική των play offs Λαμία - ΠΑΟΚ - 1-1 Για την 7η αγωνιστική των play offs o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τη Λαμία,...