8/1/11

oxyro N1.340

ΧΑΝΤΜΠΟΛ Φιλικός αγώνας

ΠΑΟΚ - CSM Βουκουρεστίου - 26-31

Στο δεύτερο φιλικό που έδωσε ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από την CSM Βουκουρεστίου στη Μίκρα με 31-26.

Ομαδα K-17

Καβάλα – ΠΑΟΚ
- 0-1

Νίκη εκτός έδρας για τον ΠΑΟΚ με 1-0 απέναντι στην ομάδα της Καβάλας με γκολ του Πόποβιτς. Αυτή η νίκη διατηρεί στην πρώτη θέση την ομάδα του ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ: Στρέζος, Κρηνίτσας, Δουρμούσης, Παπαδόπουλος Δ.Γ,. Καραμπάς, Πολύζος, Παναγιωτούδης, Τζεβελέκης(55’ Παπαδόπουλος Δ. Χ.), Πόποβιτς(85’ Αποστολίδης) Παπαδόπουλος Βασ., Ταουσιάνης(80’ Ανδριόπουλος).

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Α’ κατηγορία

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ - 1-3

Tην δέκατη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσαν τα κορίτσια του ΠΑΟΚ που κέρδισαν τον Ατρόμητο εκτός έδρας με 3-1.Τα γκολ 50' Παράσχου, 58' Παντελειάδου, 59' Ντιμιτρίεβιτς.

Ατρόμητος: Σαρλά, Θεολογίτη, Βλαχάκη, Λαζανά, Καλλία, Λιαπάτη, Μαρπίνη (53' Μένδου), Καρρά, Βράκα (53' Μπέρτσια), Τράγου (61' Γεωργακοπούλου), Λάγιου

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Παράσχου, Τσιάκα, Μουρατίδου Ε., Τσελέκογλου (83' Ασημώνη), Αδαμάκη, Σπύρου(46' Μουρατίδου Μ.), Χατζηγιαννίδου, Γκατζογιάννη, Ντιμιτρίεβιτς, Παντελιάδου

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός - 66-69

Παρά την πολύ καλή της παρουσία o ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό με σκορ 66-69 στο "Παλατάκι"

Απόστολος Δεμερτζής

«Είχαμε την ευκαιρία να πάρουμε μια μεγάλη νίκη αλλά αυτοκτονήσαμε. Ήμασταν ιδανικοί αυτόχειρες. Ιδανική απόδειξη αυτού το γεγονός πως σαράντα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ήμασταν δύο πόντους μπροστά παίζαμε άμυνα και αφού δεχθήκαμε καλάθι στην επόμενη φάση δώσαμε ξεκούραστα τη μπάλα στον αντίπαλο. Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε καλά, είχαμε μια διαφορά και μια πολύ καλή Τζέφερσον αλλά δεν πήραμε τη νίκη. Στο τρίτο δεκάλεπτο μας πίεσαν λίγο παραπάνω καθώς γύρισαν την άμυνα σε ζώνη και εμείς απέναντι σε ζώνη είμαστε κακοί. Δεν είχαμε τα τρεξίματα του πρώτου ημιχρόνου για να βγάλουμε κάποια εύκολα καλάθια καθώς έπεσε η απόδοση των Γκριν και Σταυρίδου. Δεν εκμεταλλευτήκαμε την έδρα μας. Τώρα με τον Άρη έχουμε ένα δύσκολο ματς και αν παίξουμε όπως και σήμερα που ήμασταν κακοί, δεν έχουμε καμία ελπίδα.»

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 17-18, 8-21, 20-15

ΠΑΟΚ (Δεμερτζής): Γκριν 12, Τζέφερσον 19, Αυτζή, Καζαντζίδου 12, Γιαννοπούλου 5, Σταυρίδου 14, Σπανίδου 4, Σκιαδοπούλου, Τζελέπη.

Παναθηναϊκός (Γερουδάκης): Ζυκυρίδου 6, Μαρτζινεάν 27, Χαλιβελάκη 9, Δάφκου, Ντερέβγιανικ, Τζεγιαννάκη 11, Βλάνη 7, Παντέλη 6, Μερφι 3, Παπαντώνη, Βλάχου, Κορακίτη

Ανακοίνωση ΚΑΕ ΠΑΟΚ :

"Το τελευταίο διάστημα είναι όλο και πιο έντονη η προσπάθεια να είναι πρωταγωνιστές στα παιχνίδια της ομάδας μας άλλοι και όχι οι καλαθοσφαιριστές. Σε αυτό ακριβώς το κακόγουστο έργο γίναμε μάρτυρες και σήμερα. Σε ένα ήρεμο παιχνίδι, οι διαιτητές έγιναν και πάλι πρωταγωνιστές και με τις αποφάσεις τους εκνεύρισαν και εξόργισαν παίκτες, προπονητές, φιλάθλους. Ολους μας. Ακόμη πιο εξοργιστική είναι όμως η προκατάληψη που έδειξαν και πάλι απέναντι στον αρχηγό της ομάδας μας, Λάζαρο Παπαδόπουλο. Κι αυτή την συμπεριφορά την πληρώνει ο ΠΑΟΚ, την πληρώνει το μπάσκετ, την πληρώνουμε όλοι μας. Και είναι απολύτως βέβαιο ότι αυτές οι συμπεριφορές, είναι αυτές που απαξίωσαν το μπάσκετ, είναι αυτές που θα διώξουν τελικά από τα γήπεδα και αυτούς τους λίγους και υγιώς σκεπτόμενους φιλάθλους που και σήμερα μας τίμησαν με την παρουσία τους. Απαιτούμε ίση μεταχείριση, αλλά πάνω από όλα σεβασμό και στέλνουμε ένα μήνυμα προς όλες τις κατευθύνσεις. Αυτές οι καταστάσεις δεν μας πτοούν, αλλά μας δυναμώνουν."

ΜΠΑΣΚΕΤ

ΠΑΟΚ - Περιστέρι - 69-60

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 69-60 αν και στο τέταρτο δεκάλεπτο θυμήθηκε τον κακό του εαυτό και κινδύνεψε από το Περιστέρι.

Για άλλη μια φορά ΚΑΘΟΛΟΥ κόσμο στο Παλατάκι ...
Ντροπή ρε....

Σούλης Μαρκόπουλος:

"Για εμάς ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Ξέραμε τις δυνατότητες του αντιπάλου μας. Το Περιστέρι έχει ένα ιδιαίτερο στυλ παιχνιδιού, που γνωρίζαμε ότι θα μας δυσκολέψει. Είχαμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και καταφέραμε να ξεφύγουμε στο σκορ και να φτάσουμε σε εύκολα καλάθια. Κάναμε ορισμένα λάθη που θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει. Στο τρίτο δεκάλεπτο μας έκλεισαν στην άμυνα, χάσαμε κάποια καλάθια, αγχωθήκαμε, όμως, απαντήσαμε με μακρινά σουτ και μπορέσαμε να πιέσουμε και στην άμυνα"

Ρόουλι Μάρσαλ:

"Πήγαμε αρκετά καλά στο πρώτο ημίχρονο και πετύχαμε μία πολύτιμη νίκη. Είμαστε πολύ χαρούμενοι που κερδίσαμε και πήραμε δύναμη για τη συνέχεια. Μάλλον ήμασταν λίγο διστακτικοί και παρ' όλο που είχαμε καλή θέση για σουτ, χάσαμε εύκολα καλάθια. Εκεί ο αντίπαλος μας βρήκε το στόχο και μείωσε τη διαφορά, όμως στο τέλος, κερδίσαμε δίκαια".

Τα δεκάλεπτα: 19-11, 36-20, 41-52, 69-60

ΠΑΟΚ: Μάρσαλ 17 (1), Αποστολίδης 2, Δέδας 7 (2), Ντόζιερ 4, Γκρέι 11 (3), Παπαδόπουλος 13, Γιαννακίδης 3 (1), Καλλές, Γκετσέφσκι 12 (2)

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Μάντζαρης Βαγγέλης 3 (1), Κινγκ 12 (2), Ψαρόπουλος, Μάντζαρης Αντώνης 6 (1), Σκοτ 14 (4), Τσιάκος 8 (2), Πέτρουλας 2, Σένσλι 11 (1), Λούμπι 2, Μόντσικ 2

ΠΟΛΟ Α1 ανδρών

ΠΑΟΚ – Καλαμ
άκι - 14-12

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον ΝΟ Καλαμακίου με σκορ 14-12 και ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις του για τη νέα χρονιά.

Τα οκτάλεπτα: 6-4, 2-3, 3-3, 3-2

ΠΑΟΚ: Πολίτης, Σαρησάββας 1, Κανδιόγλου 1, Αληχανίδης, Παυλίδης 3, Κατσουλάκης 1, Παπαγιαννάκης 3, Χρυσοσπάθης 2, Βογιατζόγλου 2, Ζαρκαντζάς, Βαχαρέλης, Ντούλος 1, Παπασπυρόπουλος, Προσινικλής, Μυτιλινιός

Καλαμάκι: Ρέππας, Κουκής, Σαλταδήμας 2, Κουτσογιάννης 1, Δανδόλος, Μονιούδης, Γκέργκελι 4, Αλεξάκης, Βασιλόπουλος 2, Λιοτσάκης 3, Πετράκης, Πανής

ΠΑΟΚ – Εθνική Νέων
- 35-28

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 35-28 απο την Εθνική Νέων σε παιχνίδι φιλικού χαρακτήρα.

ΒΟΛΕΪ Φιλικός αγώνας .

ΠΑΟΚ - Επίκουρος -1-3

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με σημαντικές απουσίες στο φιλικό που έδωσε στην Πολίχνη με τον Επίκουρο και ηττήθηκε με 3-1 σετ.

Τα σετ (21-25, 25-23, 26-24, 27-25).

ΠΑΟΚ: Πλίκας, Μπόγιτς, Λινς, Ωρολογάς, Παντακίδης, Χρηστάρας, Καραγιάννης Παπαδημητρίου.

Oμάδα Κ20

ΠΑΟΚ - Αστέρα Τρίπολης - 2-2

Δεν τα κατάφερε η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, αφού ισοφαρίστηκε στο 93' (τελικό σκορ 2-2).

Νίκος Κολομπούρδας

"Πληρώσαμε τα προσωπικά μας λάθη. Απαγορεύεται ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό και παίκτες που θέλουν να γίνουν επαγγελματίες να κάνουν τέτοια λάθη. Δεχόμαστε για δεύτερη αγωνιστική γκολ από βολέ τερματοφύλακα και αυτό είναι ανεπίτρεπτο."

ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Κωνσταντινίδης, Σταφυλίδης, Καραντασιάδης, Αγγελίδης, Πετρίσεβιτς (71΄Μπολόσης), Σκέμπης, Πέλκας (58΄Προβατίδης), Μωυσιάδης, Λαμπάκης, Σαββίδης (54΄Χαρμάνας).

Αστέρα Τρίπολης: Στεφανάκος, Πετρούσης, Κόλιος, Χαρμπάλης, Παπαδημητρίου, Ζώης, Διαμαντόπουλος (71΄Ντινιωτάκης), Σκόνδρας, Γιώτσας (65΄Χαρτσιάς), Καράμπελας, Αποστολίδης.

paok-oxyro

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.24

7η αγωνιστική των play offs Λαμία - ΠΑΟΚ - 1-1 Για την 7η αγωνιστική των play offs o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τη Λαμία,...