22/10/16

oxyroN2.897

Γυναικεία ομάδα χάντμπολ 2η αγωνιστική της Α1

ΠΑΟΚ - Αμύντα Αμυνταίου29-18

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ επικράτησε με 29-18 του Αμύντα Αμυνταίου για την 2η αγωνιστική της Α1 Γυναικών στη Μίκρα.
Η ομάδα της Γρηγορίας Γκόλια δεν αντιμετώπισε πρόβλημα σε κανένα σημείο της αναμέτρησης και επιβλήθηκε εύκολα της αντιπάλου.
Χρόνο συμμετοχής πήρε η Νίκη Ράτσικα κάτω από τα γκολποστ με τις ασπρόμαυρες να θέλουν να κάνουν ένα σερί νικών που θα ανεβάσει την ψυχολογία τους από εδώ και πέρα.

Η γυναικεία ομάδα Μπάσκετ 2η Αγωνιστική

Α.Ο. ΤερψιθέαςΠΑΟΚ - 60-51

Ήττα για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στα πλαίσια της 2ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών στο Κλειστό της Γλυφάδας από τον Α.Ο. Τερψιθέας.

Παρά το σχετικά καλό του ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έκλεισε βρίσκοντάς τον να προηγείται ελαφρά με 14-17, και τα δύο επόμενα τα οποία ήταν αμφίρροπα, καθώς έκλεισαν το δεύτερο 32-30 και το τρίτο 44-44, τελικά καθοριστικό αποδείχθηκε το 4ο δεκάλεπτο όπου ο Δικέφαλος έμεινε πίσω στο σκορ και παρά την προσπάθεια να επανέλθει στο παιχνίδι, τελικά έφυγε ηττημένος από το γήπεδο με 60-51.

Δεκάλεπτα: 14-17, 32-30, 44-44, 60-51

Γυναικεία ομάδα βόλεϊ 3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ - Ατρόμητος Τριαδίου - 3-0

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-0 σετ τον Ατρόμητο Τριαδίου.
Οι παίκτριες του Δικεφάλου στο ντέρμπι μεταξύ των δύο πρωτοπόρων έδειξαν την ποιότητά τους.
Τα δύο πρώτα σετ τα κατέκτησαν εύκολα με 25-16 και 25-15 αντίστοιχα. Το τρίτο σετ ήταν το πιο συνερπαστικό από όλα καθώς οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ μέχρι το τέλος με τον ΠΑΟΚ να τελειώνει με άσσο το σετ 25-23 αλλά και το ματς.
Η ομάδα του Κώστα Ιωαννίδη συνεχίζει με το απόλυτο 3 στα 3 και με 9 βαθμούς βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.194

Europa Conference League φάση των «8»  ΠΑΟΚ -  Μπριζ -0-2 Για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με ...