8/6/09

oxyro N873

paok-oxyro

Ο ΠΑΟΚ παίρνει το ασημένιο μετάλλιο στο Hockey επί πάγου

ΠΑΟΚ 1 - 4 ΙπτάμενοιΗ ομάδα του ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Hockey επί πάγου σημειώνοντας μία ακόμη ήττα απέναντι στους Ιπτάμενους.Η αντίπαλη ομάδα σημείωσε 3 τέρματα από την πρώτη περίοδο, ενώ ένα goal των Ιπτάμενων ακυρώθηκε στο τέλος της ίδιας περιόδου, επειδή σήμανε η λήξη της.Ο ΠΑΟΚ κράτησε σταθερό το σκορ μέχρι την τρίτη περίοδο, όπου έβαλε το ένα και μοναδικό του goal, νικώντας τον, εξαιρετικής απόδοσης, τερματοφύλακα των Ιπτάμενων.Το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα (στην ουσία, τελικό του πρωταθλήματος) διαμορφώθηκε από την επιτυχημένη αντεπίθεση των Ιπτάμενων.
Μετά το τέλος του αγώνα, έγινε η απονομή των μεταλλίων, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τη δεύτερη θέση και το ασημένιο.Ο Ν. Παπαδόπουλος αναδείχθηκε καλύτερος αμυντικός του πρωταθλήματος και ο Γ. Αδαμίδης βραβεύθηκε ως ο καλύτερος fair-play παίκτης.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.194

Europa Conference League φάση των «8»  ΠΑΟΚ -  Μπριζ -0-2 Για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με ...