23/2/24

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.143

Χάντμπολ Ανδρών 16η αγωνιστική

ΠΑΟΚ - Ζαφειράκη Νάουσας -31-25

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στη Handball Premier ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας στο «Σπίτι του Χάντμπολ» του Ζαφειράκη Νάουσας με 31-25, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

Καλύτερα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο ΠΑΟΚ, έχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, 6-3. Μη χάνοντας το προβάδισμα, οι «ασπρόμαυροι» συνέχισαν να ελέγχουν την αναμέτρηση, διατηρώντας το προβάδισμα τους, 10-8. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, οι παίκτες του Δικεφάλου διατήρησαν το προβάδισμα τους, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 15-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ ανέβασε ακόμα περισσότερο ρυθμό, και έχοντας ποικιλία στα πρόσωπα, όσον αφορά το σκοράρισμα, «άνοιξε» περισσότερο την διαφορά, 24-19. Ο Δικέφαλος δεν άφησε το πόδι από το... γκάζι, έχοντας ξεκάθαρο προβάδισμα στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα, 29-20. Έτσι, οι «ασπρόμαυροι» πήραν τη νίκη με 31-25, παίρνοντας παράλληλα ακόμα δύο βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, το Σάββατο 2 Μαρτίου, εκτός έδρας, στις 18:00, κόντρα στον Ιωνικό Ν. Φιλαδέλφειας, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 6-3, 8-5, 10-8, 12-11, 15-13 (ημχ.) 18-15, 21-18, 24-19, 29-20, 31-25

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Ελευθεριάδης 8, Παπαγεωργίου 1, Νικολαϊδης 2, Παπάζογλου Θ. 3, Κουκμίσης Κ., Παπάζογλου Λ., Τσαναξίδης 3, Μαρίνος, Κουκμίσης Ν. 3, Μπάτζιος 2, Καλόμοιρος 2, Χατζίδης, Δάιος, Ρανσάνς 2, Τζωρτζίνης 5.