1/11/23

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.017

Μπασκετ 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του BCL

Μπενφίκα - ΠΑΟΚ - 94-72

Για τη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Basketball Champions League, o ΠΑΟΚ γνώρισε βαριά ήττα με 94-72 εκτός έδρας από την Μπενφίκα

Ο ΠΑΟΚ κατέρρευσε στο 2ο ημίχρονο και έχασε με το βαρύ 94-72 στην έδρα της Μπενφίκα

Αν η νίκη επί της Γαλατασαράι στην πρεμιέρα, του έδωσε πολλές ελπίδες, το αποψινό -22 στη Λισσαβόνα “ναρκοθέτησε” τη συνέχεια του ΠΑΟΚ στη διοργάνωση… Με τον Χάρισον “off” με φάουλ από πολύ νωρίς, με τον ΜακΝίς ξεκάθαρα εκτός ρυθμού και τον Μπελιάουσκας αναιμικό, ο “Δικέφαλος του Βορρά” άντεξε ένα ημίχρονο στην έδρα της Μπενφίκα και στο δεύτερο, τον πήρε μεγάλη κατηφόρα… Η ομάδα του Φώτη Τακιανού, έχασε ουσιαστικά από δύο παίκτες, αφού ο Αλμέιδα είχε 28 πόντους και ο Κάρτερ 26 και στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, δεν είχε απαντήσεις στην αθλητικότητα των γηπεδούχων.

Ο Φρίντρικσον είχε 16 πόντους, με 6 ασίστ αλλά και 6 λάθη, διψήφιοι ήταν επίσης και οι Μαργαρίτης (11π.), Τσαϊρέλης (10π.), θέμα υπήρχε και στα ριμπάουντ (38-30) και αυτό το -22 δύσκολα καλύπτεται στο Παλατάκι…

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.209

Χάντμπολ Γυναικών Τρίτος Ημιτελικός ΠΑΟΚ mαteco - ΑΕΣΧ Πυλαίας - 26-19 Την πρόκριση στους τελικούς της Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, ε...