13/1/17

oxyroN2.974

Γυναικεία ομάδα χάντμπολ 9η αγωνιστική της Α1

Αναγέννηση Άρτα - ΠΑΟΚ -26-31

Μεγάλη νίκη για τη γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ στην Άρτα επί της τοπικής Αναγέννησης με 26-31.
Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ ξεπέρασε την Αναγέννηση Άρτας και βρέθηκε μόνος στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και πολύ κοντά στους τελικούς του πρωταθλήματος, Νούλα, Κολοντζίσκα και Βαφειάδου ηγήθηκαν στο σκοράρισμα με 9, 8 και 6 γκολ αντίστοιχα.
Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια, όμως οι παίκτριες της Γρηγορίας Γκόλια με ένα "ξέσπασμα" στο δεύτερο ημίχρονο άνοιξαν τη διαφορά και τελικά πήραν αυτή τη μεγάλη νίκη.
Έτσι, οι παίκτριες της Γρηγορίας Γκόλια ουσιαστικά σφράγισαν την παρουσία τους στους τελικούς της Α1 και πλέον θα διεκδικήσουν το πλεονέκτημα έδρας στη Νέα Ιωνία.

ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Τσαουσίδου, Νούλα 9, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου 2, Κυρικλίδου 1, Τζέριτς, Μπατζαρακούδη, Μούρνου 2, Ζερβού, Ράτσικα, Προκοπίδου, Κολοντζίσκα 8, Βαφειάδου 6, Μάστακα 3

ΜΠΑΣΚΕΤ Γυναικών Α1

ΠαναθηναϊκόςΠΑΟΚ - 73-52

Για την 10η αγωνιστική του γυναικείου πρωταθλήματος μπάσκετ, ο ΠΑΟΚ έχασε εκτός έδρας από τον βάζελο με 73-52 ...
Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΟΚ στο κλειστό της Λεωφόρου από τον Παναθηναϊκό με 73-52. Τα κορίτσια του Δικεφάλου μπήκαν δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο κατάφεραν στην λήξη του να είναι ισόπαλες, με 20-20, με τον αντίπαλό τους. Κάπου εκεί, όμως, «κόλλησαν» με αποτέλεσμα την ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 42-31, 59-37, 73-52