13/1/17

oxyroN2.973

13η αγωνιστική της Volley League

ΠΑΟΚ - Ορεστιάδα - 3-0

Για την 13η αγωνιστική της Volley League, o ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-0 σετ στην PAOK Sports Arena, την Ορεστιάδα...

Μέσα σε 72 λεπτά ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε τη νίκη του με 3-0 επί της Ορεστιάδας σημειώνοντας την όγδοη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα Volley League.

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Θεμελής

Τα σετ: 3-0 (25-21, 25-15, 25-22) σε 72′
1ο σετ: 8-1, 16-10, 21-15, 25-21
2ο σετ: 8-5, 16-10, 21-12, 25-15
3ο σετ: 8-5, 14-16, 20-21, 25-22

ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης): Παντακίδης 6 (4/9 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Τερζής 4 (3/4 επ, 1 άσσος), Σακόγλου 13 (12/24 επ, 1 άσσος), Σωτηρίου 7 (7/13 επ, 75% υπ – 50% άριστες), Σμαραγδής 2 (1/3 επ, 1 μπλοκ), Παπαδόπουλος 7 (3/11 επ, 4 μπλοκ, 65% υπ – 45% άριστες) / Κωνσταντινίδης (λ, 58% υπ – 25% άριστες), Τακουρίδης 1 (1/4 επ), Σαφράνοβιτς 6 (6/11 επ, 67% υπ – 67% άριστες).

ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ (Σταματόπουλος): Λέσκοφ 2 (1 άσσος, 1 μπλοκ), Μορέλος 9 (9/27 επ, 69% υπ – 46% άριστες), Διαμαντίδης 4 (4/7 επ, 72% υπ – 39% άριστες), Λουκούμι 21 (20/48 επ, 1 μπλοκ), Στοϊλούδης 3 (1/4 επ, 2 μπλοκ), Πεντίδης 4 (3/8 επ, 1 μπλοκ) / Καρασαββίδης (λ, 100% υπ – 71% άριστες), Ιωαννίδης, Αντωνιάδης.

Volley Γυναικών

ΠΑΟΚ - Μέγα Αλέξανδρος -   3-0

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις "καθαρές" νίκες επικρατώντας εύκολα με 3-0 σετ του Μεγάλου Αλεξάνδρου.
Ο αποκλεισμός στο Κύπελλο Ελλάδας και η πρώτη απώλεια βαθμού στο πρωτάθλημα φαίνεται να ήταν μια κακή παρένθεση για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Δικεφάλου.
Οι παίκτριες του Κώστα Ιωαννίδη έχοντας σαφέστατα βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με τα δύο προηγούμενα ματς συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους με στόχο την άνοδο στην Α2.
Το πρώτο βήμα για τη νίκη έγινε με το 25-16 στο πρώτο σετ, ενώ ο ΠΑΟΚ έκανε ακόμη ευκολότερα το 2-0 με 25-15.
Οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν να βάλουν δύσκολα στον ΠΑΟΚ στο τρίτο σετ, όμως και αυτό κατέληξε στο Δικέφαλο με 25-19.
Στα αξιοσημείωτα της αναμετρήσης το γεγονός ότι ο τεχνικός του Δικεφάλου μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής στις παίκτριες του δοκιμάζοντας διάφορα πράγματα στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.
Μετά από 13 αγώνες ο ΠΑΟΚ έχει 35 βαθμούς και συγκομιδή 36-2 σετ. Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ατρόμητο Τριαδίου.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.191

Play Out Basket League  3η αγωνιστική  ΠΑΟΚ - Καρδίτσα - 85-70  Για την 3η αγωνιστική των Play Out της Basket League, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 85...