13/1/17

oxyroN2.972

Α1 Πόλο Ανδρών 10η αγωνιστική

ΑΝΟΓλυφάδας - ΠΑΟΚ - 9-8

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, η ομάδα πόλο του ΠΑΟΚ, έχασε στο κολυμβητήριο "Αντώνης Δημητρόπουλος" από τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 9-8...
Ο ΠΑΟΚ έβαλε «δύσκολα» στον ΑΝΟ στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας, αλλά τελικά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 9-8. Ο Δικέφαλος προσπάθησε να κάνει την ολική ανατροπή στο τέταρτο οκτάλεπτο, το οποίο κέρδισε με 2-4, αλλά τελικά δεν πρόλαβε να πετύχει κάτι περισσότερο.

Tα οκτάλεπτα: 2-1, 1-1, 4-2, 2-4

ΠΑΟΚ MORRIS (Βέργος): Καραμπέτσος, Σαρησάββας 1, Ζάτοβιτς 2, Προσινικλής Ν. 1, Νικολαΐδης 2, Νάνος, Παπαποστόλου, Σάριτς 2, Δημητριάδης, Μουρατίδης, Τσολακούδης, Προσινικλής Π., Κεχαγιάς

Κ17

Κέρκυρας - ΠΑΟΚ - 0-4

Σε ένα από τα ελάχιστα ματς που πραγματοποιήθηκαν αυτό το σαββατοκύριακο η Κ17 του ΠΑΟΚ επικράτησε 0-4 της Κέρκυρας.
 Ο Δικέφαλος που βρίσκεται στη πρώτη θέση του Βορείου Ομίλου ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και καθάρισε εύκολα το ματς. Στο 64′ ο Λύρατζης άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Γκαργκαλατζίδης.
Στο 77′ ο Σαλαμούρας έκανε το 0-2 έπειτα από ασίστ του Τσιγγάρα κι ένα λεπτό μετά ο Γκαργκαλατζίδης διαμόρφωσε το 0-3. Το σκορ έκλεισε στο 90′ ο Γαϊτανίδης από ασίστ του Σαλαμούρα.

ΠΑΟΚ.  Συλλέκτη, Λύρατζη, Γεωργιάδη (81′ Στοϊνοβιτς), Βουτσάς, Μιχαηλίδη, Μανιώτη, Τσιγγάρα, Διαμαντή (52′ Γαϊτανίδης), Κύρτσο ( 58′ Σαλαμούρας), Δούμτση (68′ Καλουτσικίδης), Γκαργκαλατζίδης (81′ Μπούμπας).

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.23

Ποδόσφαιρο Γυναικών Νοκ-Αουτ Προημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδος  ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός - Γήπεδο Νέων Επιβατών Τετάρτη 24 Απριλίου και ώρα 16:00