Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τον Άρη με 1-2 στην εκπνοή

ΠΑΟΚ: Tαχματζίδης, Καραμπάς, Δρουμούσης (76 Κωνσταντιδης), Βαγγλής, Παπαδόπουλος Β. Πολύζος (46 Σαρατζάογλου), Παναγιωτούδης, Δεμιρτζόγλου (80 Ανδριόπουλος), Ταουσιάνης (60 Παπαδόπουλος Δ.), Πόποβιτς (46 Σαββίδης), Κρινίτσας

Άρης: Παπαδόπουλος, Μιλίτσης, Κυριακόπουλος, Τουκλερίδης, Μαστροδήμος, Αντωνιάδης, Γεωργιάδης, Λένος, Παλιάτσος, Δημητρακόπουλος, Σούνας

Γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ - Πανιώνιος - 82-86

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τον Πανιώνιο με 82-86 σε ένα ματς με δύο παρατάσεις, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1

ΠΑΟΚ: Γκριν 17, Τζέφερσον 12, Αυτζή, Καζαντζίδου 9, Γιαννοπούλου 13, Σταυρίδου 24, Σπανίδου, Σκιαδοπούλου 7,

Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ

Πανσερραϊκή - ΠΑΟΚ - 0-4

H γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ πέρασε και από τις Σέρρες νικώντας την Πανσερραϊκή με 0-4.
Τα γκολ του ΠΑΟΚ πέτυχαν οι Τσουκαλά (38’, 48’), Παντελειάδου (68’) και Χατζηγιαννίδου (69’)

Κίτρινες: Σπύρου

Πανσερραϊκή:

Αναστασάκη, Αρβανιτίδου, Σαββοπούλου, Εξαδακτύλου, Καραούλη, Νέτη, Μπιζεργιαννίδου, Πανίδου, Χουρουζίδου, Γεωργούλα, Ζαφαριάν

ΠΑΟΚ:

Παπακωνσταντίνου, Βλασιάδου, Σπύρου, Μουρατίδου, Λαγογιάννη (32' Ντιμιτρίεβιτς), Χατζηγιαννίδου, Χαραλαμπίδου (46' Αδαμάκη), Τσελέκογλου, Παντελιάδου, Τσουκαλά, Βαρδαλή (85' Μουρατίδου Μ.)

Α1 ανδρών Βόλλεϋ

Π.Α.Ο.Κ.- ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ - 3-0

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε (3-0 σετ) και την Καλαμαρια μετα την νικη επί του Ολυμπιακού στου Ρέντη και διπλασίασε τις νίκε.

Γιάννης Μέλκας:

«Ήταν μία σημαντική νίκη. Ήμασταν αγχωμένοι επειδή ήταν το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για εμάς. Ο Απόλλων είναι μία επικίνδυνη ομάδα και αυτό φάνηκε στο πρώτο σετ. Πρέπει να βελτιωθούμε στα νεκρά σημεία που είχαμε στο τρίτο σετ. Ακολουθεί ένας δύσκολος αγώνας στην Πάτρα, στον οποίο δεν πρέπει να κάνουμε τα ίδια λάθη».

Νίκος Καραγιάννης:

«Όλη αυτή την εβδομάδα κάναμε σοβαρή δουλειά, παρά τη μεγάλη νίκη της πρεμιέρας επί του Ολυμπιακού. Δείξαμε τη σοβαρότητα που έπρεπε, κάναμε σωστή προετοιμασία και ήρθε αυτή η δεύτερη νίκη απέναντι στον Απόλλωνα, που διαθέτει μία σκληρή ομάδα. Με το νέο σύστημα των πλέι οφ, κάθε νίκη έχει την αξία της. Θέλουμε να συνεχίσουμε με τον ίδιο τρόπο».

Τα σετ: 25-22, 25-18, 25-21

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Παντακίδης 7 (4/8 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ), Γουίντερ 1, Μπόγιτς 16 (12/23 επ., 3 άσοι, 1 μπλοκ, 61% υπ. - 39% άριστες), Καραγιάννης 8 (5/10 επ., 3 μπλοκ), Στέινμπεργκ 20 (17/30 επ., 1 μπλοκ, 2 άσοι), Λινς 4 (3/13 επ., 1 μπλοκ, 67% υπ. - 67% άριστες), Δημητρακόπουλος -λ 88% υπ. - 75% άριστες / Πλίκας, Ωρολογάς

Απόλλων Καλαμαριάς (Πάτρας): Άλεξιτς 6 (5/9 επ., 1 άσο), Χατζηηλιάδης 7 (6/18 επ., 1 μπλοκ, 62% υπ. - 46% άριστες), Παπαϊακώβου 6 (4/7 επ., 2 μπλοκ, 1 άσο), Παπαδημητρίου 7 (6/15 επ., 1 μπλοκ), Μποζίδης, Γκεοργκίεφ 13 (13/26 επ.), Καραγιάννης -λ (71% υπ. - 53% άριστες)/ Ντραγκίεφ 4 (2/7 επ., 2 άσοι, 57% υπ. - 29% άριστες), Γκιτζέκος, Στίνγκας, Μαυροβουνιώτης 1

Γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ - Α1

Παναιτωλικό -ΠΑΟΚ - 30-37

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ νίκησε τον Παναιτωλικό εκτός έδρας με σκορ 37-30 και πήρε έτσι την τέταρτη του νίκη σε έξι αγώνες.

ΠΑΟΚ
(Γκόλια):
Μπαντή, Στάικου, Τζιώτα, Καραπαναγιωτίδου 4 , Προκοπίδου 1, Γιουρούκη 12, Βασιλέσκου 10, Ποιμενίδου 8, Τσιούλα 1, Νούλα 1, Σμαρδέλη , Μουταφίδου, Κολουγιάρη

Oμάδα ΠΑΟΚ K-20

Εργοτέλη
- ΠΑΟΚ - 0-1

Η ομάδα K-20 του ΠΑΟΚ πέρασε με νίκη από την έδρα του Εργοτέλη με γκολ του Χαρμάνα στο 35ο

Νίκος Κολομπούρδας

«Για μια ακόμη φορά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ομάδα μου και από το αποτέλεσμα αλλά κυρίως από τον τρόπο που έπαιξαν οι παίκτες μου.Ήμασταν κυρίαρχοι καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και δημιουργήσαμε και άλλες ευκαιρίες απέναντι σ’ έναν Εργοτέλη που δεν έπαιξε ποδόσφαιρο σε κανένα σημείο του αγώνα», τόνισε και πρόσθεσε ότι «η ομάδα μου ήταν οργανωμένη για 90’ λεπτά και είχε πάντα κίνητρο τη νίκη».

Εργοτέλης:

Δερμιτζάκης, Λουμπάκης, Κανδιλάκης, Τζανακάκης, Πρωτογεράκης, Κοζορόνης, Καστελιανάκης, Άλλα, Γιαννιτσάκης, Μπαλτζίδης, Δομοτάς.

ΠΑΟΚ :

Κουτζαβασίλης, Κωσταντινίδης, Σταφυλίφης, Αγγελίδης, Ιντζίδης, Καραντασιάδης, Κίτσιου (60' Σαββίδης), Πετρίσεβιτς, Χαρμάνας (82' Πέλκας), Μωϋσιάδης, Σκέμπης (78' Χαλιμπάκης)

paok-oxyro

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.23

Ποδόσφαιρο Γυναικών Νοκ-Αουτ Προημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδος  ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός - Γήπεδο Νέων Επιβατών Τετάρτη 24 Απριλίου και ώρα 16:00