7/4/08

photo N469

paok-oxyro - αελ -ΠΑΟΚ -74-63 - ΑΠΟ ΠΑΟΚ mania
Φτου σας!

Όλη η Ελλάδα είδε ότι το γήπεδο ήταν άδειο και είχε χώρο για περισσότερο κόσμο! Η θέση της Λάρισας πως δεν υπήρχαν άλλα εισιτήρια ήταν ΝΤΡΟΠΗ. Οπαδοί του ΠΑΟΚ με εισιτήρια στα χέρια τους δεν τους επετράπη να μπουν στο γήπεδο...!
Από πότε έχουμε χούντα; Από πότε επιτρέπονται όλοι οι οπαδοί να παρακολουθούν από κοντά τα ματς της ομάδας τους εκτός από τους Παοκτσήδες;
Δεν μας αφήσαν να στηρίξουμε την αγάπη μας...

Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα!

Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε ούτε στην Λάρισα και έχασε με 74-63 στο κλειστό της Νεάπολης, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Α1 μπάσκετ. Ο ΠΑΟΚ μας ήταν... χαμένος πριν ξεκινήσει ο αγώνας. 100 από εμάς, που είχαμε αγοράσει εισιτήρια, μείναμε έξω από το κλειστό της Νεάπολης, αφού δεν μας επιτράπηκε η είσοδος.

ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΕΦΙΑΛΤΗ
ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΜΑΣ

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι κι έχοντας σωστή λειτουργία κατάφερε να κρατηθεί κοντά στο σκορ. Η πρώτη περίοδος έκλεισε με τα τυριά να προηγούνται με έναν πόντο (19-18). Η συνέχεια, όμως, δεν ήταν ανάλογη..
Οι αντίπαλοι μας, έχοντας πολύ καλά ποσοστά από την περιφέρεια κι εκμεταλλευόμενοι τη δύναμη που είχαν στην ρακέτα, έφτασαν τη διαφορά ως τους 8 πόντους. Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και το ημίχρονο έληξε με τη διαφορά να είναι στους 5 πόντους (40-35). Στο β’ ημίχρονο, απλά δεν υπήρχαμε.
Η διαφορά ολοένα και μεγάλωνε με αποτέλεσμα η λήξη του 3ου δεκαλέπτου να δείχνει τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 12 πόντους. Το τελευταίο δεκάλεπτο δεν ξεκίνησε καλά, αλλά με καλά άμυνα και προσοχή στην επίθεση, μειώσαμε σε 66-63, δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα και όλοι περιμέναμε την ανατροπή. Εις μάτην όμως… Το τελικό 74-63 μας κράτησε χαμηλά και το μόνο θετικό της αγωνιστικής είναι το γεγονός ότι οι άμεσοι αντίπαλοί μας, δεν κέρδισαν…

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 40-35, 57-45, 74-63

ΑΕΛ (Γιώργος Καλαφατάκης): Κυριακόπουλος 1, Κις 20 (4), Παπανικολόπουλος 14 (2), Παπαχρήστος 2, Τιγκ 2, Παπανικολάου, Κολώκας 10 (1), Κλιμαβίτσιους 19 (2), Καραβανάς, Αγγελακόπουλος, Τσέρανιτς 6

ΠΑΟΚ (Κώστας Φλεβαράκης): Ρίνγκστρομ 2, Γιαννόπουλος, Βεργίνης 16 (2), Ντιαρά 12 (1), Χαριτόπουλος 2, Δεμερτζής 2, Σφέικος 2, Τζόρνταν 11 (1), Κούβελας 3, Τζόρνταν 11 (1), Κούβελας 3, Τσιάκος, Ραλίμι 13