12/11/16

oxyroN2.920

6η αγωνιστική  Basket League

ΠΑΟΚ - Αεκ - 71-78

Για την 6η αγωνιστική της Basket League, o Δικέφαλος έχασε στην PAOK Sports Arena από την αεκ με 71-78 ...
Mένοντας για επτά λεπτά χωρίς σκορ στην 4η περίοδο, έχοντας πάλι 12 χαμένες βολές κι έχοντας δώσει 14 επιθετικά ριμπάουντ στην Αεκ, ο ΠΑΟΚ δε μπορούσε να περιμένει να κερδίσει... Εχασε με 71-78, έχοντας τα ίδια, ακριβώς, προβλήματα όπως και στην ήττα από τη Βιλερμπάν την Τρίτη.

Δείτε το βίντεο ΕΔΩ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 38-34, 58-53, 71-78

ΠΑΟΚ (Σ. Μαρκόπουλος): Χρυσικόπουλος 6, Κόνιαρης, Τσόχλας, Τέιλορ 5, Μιλιένοβιτς 4, Γλυνιαδάκης 15, Σάιμπερτ 10(2), Μπράιαντ 17(3), Πέινερς 13, Κλάντον

ΑΕΚ (Γ. Ζντοβτς): Ούκιτς 16, Σάκοτα 9, Βασιλειάδης, Μιλόσεβιτς 11, Χαριτόπουλος, Ντίξον 22(3), Λαρεντζάκης, Ιβάνοβιτς, Μαυροειδής 8, Γουίλιαμς 12(4)

5η αγωνιστική της Α1 Γυναικών Basket

ΠΑΟΚ - Αρης - 80-65

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε τον Άρη στο PAOK Sports Arena στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών και επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα.
Παρά το γεγονός ότι στο ξεκίνημα έδειξαν να δυσκολεύονται, οι "ασπρόμαυρες" ισορρόπησαν και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 80-65, σε ένα παιχνίδι που παρακολουθήσατε ζωντανά με εικόνα και ήχο μέσα από το PAOK24, σε συνεργασία με το Regency Casino.
Ο Άρης ξεκίνησε πιο δυνατά και ευτύχησε να προηγηθεί με 0-6, έχοντας τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο ο ΠΑΟΚ από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά είχε τα ηνία και ήταν κυρίαρχος μέχρι και το τέλος.
Καθοριστικό ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, καθώς η Μοντγκόμερι συμπλήρωσε νωρίς 4 φάουλ για τους φιλοξενούμενους και εκεί ήταν που άνοιξε η διαφορά, με τη Βάινς να ξεχωρίζει από πλευράς ΠΑΟΚ, όντας η πρώτη σκόρερ του αγώνα, ενώ εξαιρετική ήταν και η Λολίτα Λύμουρα, που τελείωσε το ματς με 13 ασίστ.

Δεκάλεπτα: 19-20, 44-38, 61-50, 80-65

ΠΑΟΚ: Σταμπουλίδου (9), Λύμουρα (11), Μαγαλιού (11), Πανταζή (10), Στεργίου (-), Κάμπελ (19), Κατωπόδη (-), Ταρμπάγκου (2), Παπαδοπούλου (-), Διαμαντίδου (-), Βάινς (16), Κοντογεώργου (2)