5/11/16

oxyroN2.911

4η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ γυναικών.

ΠΑΟΚ- Παναιτωλικός - 39-13

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα με 39-13 του Παναιτωλικού στη Μίκρα για την 4η αγωνιστική της Α1 Γυναικών στο χάντμπολ.
Οι ασπρόμαυρες κυριάρχησαν από την αρχή της αναμέτρησης και με πρώτη σκόρερ την Προκοπίδου δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο.
Έτσι, ο Δικέφαλος έφτασε πλέον τους 6 βαθμούς πλησιάζει στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-2, 10-3, 14-3, 17-5, 23-5 (ημχ.), 28-6, 32-8, 33-8, 35-10, 38-11, 39-13

ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Νούλα 7, Τζέριτς, Μάστακα 1, Βαφειάδου 7, Μούρνου 5, Τσαουσίδου 4, Ράτσικα, Προκοπίδου 9, Παναγιωτίδου 4, Μεντεσίδου 2, Κατσικαρώνη, Σελεμίδου, Κυρικλίδου, Ανδρονικίδου, Χειμώνα, Μπατζαρακούδη.

Παναιτωλικός (Γιώργος Ραμόπουλος): Σιάσου, Κορομηλά 1, Δήμου 2, Θεοδώρου, Παυλίδου, Καρέλα 3, Παύλου, Χατζηπαρασίδου 6, Καγγελάρη 1, Αποστολοπούλου, Παπαδοπούλου, Κολοβού.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης-Γράψας, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 4/5-4/7

Βόλεϊ γυναικών 5η αγωνιστική της Β' Εθνικής

ΠΑΟΚ - ΜΕΝΤ - 3-0

Άλλη μία άνετη νίκη για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ απέναντι στη ΜΕΝΤ με 3-0 (25-9, 25-13, 27-25) σετ στη Μίκρα.

Η ομάδα του Κώστα Ιωαννίδη κατέκτησε εύκολα τα δύο πρώτα σετ της αναμέτρησης με 25-9 και 25-12 αντίστοιχα. Στο 3ο και τελευταίο μέρος του αγώνα οι φιλοξενούμενς ανέβασαν την απόδοσή τους και πίεσαν τον ΠΑΟΚ. Οι ασπρόμαυρες όμως αντέδρασαν και παρ' ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 17-22 έκαναν την μεγάλη ανατροπή και τελείωσαν το ματς στην "παράταση" με 27-25.
Ο Δικέφαλος έτσι,  συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του προς την άνοδο στην Α2 έχοντας 5 νίκες σε 5 αναμετρήσεις στη μάχη του πρωταθλήματος.

Μπάσκετ Γυναικών 4η Αγωνιστικη

Αθηναικος - ΠΑΟΚ - 77-52

Κακή εμφάνιση και ήττα για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στον εκτός έδρας αγώνα με τον Αθηναϊκό στα πλαίσια της 4ης Αγωνιστικής. Ντεμπούτο έκανε η Keiana Vains, η οποία πέτυχε 6 πόντους στον πρώτο αγώνα με τη φανέλα του Δικεφάλου, ενώ πρώτη σκόρερ ήταν η Αφεντούλα Μαγαλιού.

Δεκάλεπτα:28-12, 42-26, 63-40, 77-52

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ(Μασλαρινός): Σταμπουλίδου 2, Λύμουρα 5, Μαγαλιού 12, Πανταζή 9, Κάμπελ 9, Κουλουμπή, Κατωπόδη 5, Ταρπάγκου 4, Διαμαντίδου, Βάινς 6

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.24

7η αγωνιστική των play offs Λαμία - ΠΑΟΚ - 1-1 Για την 7η αγωνιστική των play offs o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τη Λαμία,...