18/2/17

oxyro N 3.013

Μπασκετ Γυναικων Α1

ΠΑΟΚ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - 62-64

Σε έναν εντός έδρας «σφιχτό» αγώνα, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ηττήθηκε από τον Αθηναϊκό με 62-64. Ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει 15-14 υπέρ του και το ημίχρονο να τον βρίσκει πίσω για ένα πόντο, 29-30. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα δεν πάτησε καλά και ο φιλοξενούμενος έφυγε μπροστά με 36-49. Παρ’ όλα αυτά, οι παίκτριες του Βασίλη Μασλαρινού, δεν το άφησαν έτσι, αν και δεν κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο τέλος, με το παιχνίδι να τελειώνει 62-64.

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ντούρας
Δεκάλεπτα: 15-14, 29-30, 36-49,62-64

ΠΑΟΚ KYANA (Μασλαρινός): Σταμπουλίδου 5(1), Λύμουρα 16(1), Μαγαλιού 1, Πανταζή, Τζένινγκ 17, Κατωπόδη, Ταρπάγκου 1, Κάμπελ 14, Βάινς 8.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 15(2), Καλογήρου 2, Παντέλη 10, Μπαλτά 21(4), Κόνιαλη, Γουίλιαμς, Αλμπάνεζ 16(2).

Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου 12ης αγωνιστική

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ -0-8

Αποδίδοντας κατά διαστήματα εντυπωσιακό ποδόσφαιρο, η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΣ ΠΑΟΚ σημείωσε μεγάλη σε έκταση εκτός έδρας νίκη επί του Ατρόμητου με 8-0, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.
Μόλις στο 10’, η Μπράμε με πλασέ έκανε 0-1, ενώ στο 15’ η Κακαμπούκη με σουτ πέτυχε το 0-2. Έξι λεπτά αργότερα, σε μια φάση κατά την οποία «χάθηκε» η μπάλα από την εξαιρετική ομαδική συνεργασία των «ασπρόμαυρων», η Παντελιάδου «κρέμασε» την αντίπαλη τερματοφύλακα κάνοντας το 0-3.
Στο 28’, πάλι η Κακαμπούκη με σουτ εν κινήσει βρήκε δίχτυα για το 0-4 και στο 35’ η Βαρδαλή με μακρινό σουτ σημείωσε το 0-5. Στο 50’, η Σακελλάρη με κεφαλιά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-6, με την ίδια να πετυχαίνει το 0-7 στο 90’ με πλασέ, έπειτα από δοκάρι σε σουτ της Μάρκου.
Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μάρκου με σουτ (είχε προηγηθεί εκτέλεση φάουλ της Ζέρβα στο δοκάρι) διαμόρφωσε το τελικό 0-8. Ο Δικέφαλος συνεχίζει να βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μετρώντας 9 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, κι έχοντας κάνει και τα δύο ρεπό του στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Λαμπαδαρίου (Πειραιά)

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Αδαμάκη (46’ Σακελλάρη), Ζέρβα, Γκάτσου, Χατζηγιαννίδου, Κακαμπούκη, Γεωργίου (73’ Σαχινίδου), Βαρδαλή, Μπράμε (50’ Γιάννου Δ.), Παντελιάδου, Μάρκου.

Γυναικεία Ομάδα Βόλεϊ

Πήγασος - ΠΑΟΚ -0-3

Με πέντε αναπληρωματικές παίκτριες στη σύνθεση της η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα με 3-0 στην Πολίχνη του Πήγασου.
Οι παίκτριες του Κώστα Ιωαννίδη συνέχισαν την ξέφρενη πορεία τους στην Β' κατηγορία και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι στον ουραγό Πήγασο Πολίχνης που αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.
Αντίθετα, ο Δικέφαλος πέτυχε την 16η του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια και την ερχόμενη αγωνιστική φιλοξενεί στη Μίκρα τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων, τέσσερις "στροφές" πριν από την λήξη της κανονικής διάρκειας της σεζόν.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.194

Europa Conference League φάση των «8»  ΠΑΟΚ -  Μπριζ -0-2 Για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με ...