21/8/09

oxyro N918

paok-oxyro - ΠΑΟΚ - Χέρενφεν - 1-1
1-1 με την Χέρενφεν μεσα στην κατάμεστη ΤΟΥΜΠΑ Ο ΠΑΟΚ. ολα για ολα στην Ολλανδια για την πρόκριση.
Φερνάντο Σάντος
"Είμαστε ακόμη στο πρώτο ημίχρονο. Θεωρώ ότι το τελικό αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα, αφού ήμασταν καλύτεροι. Οι παίκτες έδωσαν τα πάντα για τη νίκη και είχαν τον έλεγχο. Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να είχαμε προηγηθεί, αλλά δεχθήκαμε γκολ χωρίς να έχουμε απειληθεί ιδιαίτερα. Έτσι είναι όμως το ποδόσφαιρο. Αντιδράσαμε σωστά, φτάσαμε στην ισοφάριση και ψάξαμε το δεύτερο γκολ που θα μας έδινε τη νίκη. Όμως η Χέρενφεν βολεύτηκε με την ισοπαλία. Πιστεύω πως θα μπορέσουμε να φέρουμε την πρόκριση. Φάνηκε άλλωστε ότι ήμασταν καλύτερη ομάδα. Πιστεύω ότι κι εκεί το παιχνίδι θα είναι ανοιχτό για να φτάσουμε στο στόχο μας. Φάνηκε ότι οι αντίπαλοι μας είναι πιο έτοιμοι, αφού έχουν περισσότερα επίσημα παιχνίδια στα πόδια τους. Προσπαθούμε μέσα από τις προπονήσεις να βελτιωθούμε στα τελειώματα φάσεων. Το θέμα με τον Κονσεϊσάο είναι εσωτερικό".
ΦΑΣΕΙΣ
7: Το πρώτο σουτ του ΠΑΟΚ έφυγε από τα πόδια του Βιερίνια.
11: Μετά από φάση διαρκείας, ο Βιεϊρίνια σουτάρει ξανά έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ
30: Παραλίγο αυτογκόλ για τη Χέρενφεναπό κεφαλιά του Μπρέουερ.
40: Ο Βιερίνια απείλησε με σουτ, αλλά ο Λέισαλ έδιωξε ενστικτωδώς.
42: Ο Παπαδόπουλος σούταρε, ο Χαλκιάς έδιωξε σε κόρνερ.
45: Γκολ! Ο Ενρίκε με προβολή από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαλκιά.
54: Γκολ! Με κεφαλιά του Ίβιτς, ο ΠΑΟΚ έφερε το ματς στο 1-1.
75: Μακρινό δεξί σουτ από τον Βιεϊρίνια, η μπάλα πέρασε άουτ
84: Ο Ίβιτς σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Λέισαλ έδιωξε.
87: Ο Λέισαν έδιωξε το σουτ του Φιλομένο.
88: Ο Χαλκιάς εξουδετέρωσε εντυπωσιακά το φαλτσαριστό σουτ του Σίμπον.
ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Σαβίνι, Τσιρίλο, Μαλεζάς, Λίνο, Γκαρσία, Βιτόλο, Ίβιτς, Βιερίνια (86' Αναστασάκος), Κονσεϊσάο (66' Κουτσιανικούλης), Μουσλίμοβιτς (66' Φιλομένο)
Χέρενφεν: Λέισαλ, Μπρέουερ, Ντίνγκσνταγκ, Μπέρενς (22' Ενρίκε), Παπαδόπουλος (82' Σίμπον), Σβετς, Γκρίντχαϊμ, Ποπόφ, Καλού, Λοσάντα (93' Γιάνματ), Κόνινγκ
Διαιτητής: Ουίλιαμ Κόλουμ (Σκωτία)
Κίτρινες κάρτες: Βιερίνια, Μαλεζάς, Βιτόλο - Ενρίκε, Κόνινγκ
ΣΚΟΡΕΡ: 55΄ Ίβιτς - 45΄+ Ενρίκε

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.194

Europa Conference League φάση των «8»  ΠΑΟΚ -  Μπριζ -0-2 Για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με ...