oxyro N 3.229

Χάντμπολ Γυναικών  ''32 του Challenge Cup''

Γεντίνστβο Τούζλα - ΠΑΟΚ -  31-30

Στους «16» η ΠΑΟΚάρα

Την πρόκριση στους «16» του Challenge Cup πήρε ο ΠΑΟΚ REDLED, παρά την ήττα του με 31-30 από τη Jedinstvo το βράδυ της Κυριακής στη Βοσνία.

Ο Δικέφαλος εκμεταλλεύτηκε την προίκα των 7 γκολ από τη νίκη του στο πρώτο παιχνίδι με 24-17 και κάνοντας ένα καλό παιχνίδι σήμερα κατάφερε να έχει υπό τον έλεγχό του το σκορ του αγώνα, προηγούμενος στο ημίχρονο με 15-16, ενώ και το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με μικρές εναλλαγές στο σκορ, που ποτέ δεν έδωσαν το δικαίωμα στους γηπεδούχους να ελπίζουν σε κάτι καλύτερο από το τελικό αποτέλεσμα.

Η πρόκριση που πέτυχαν σήμερα τα κορίτσια του Δικεφάλου τιμούν τόσο το Σύλλογο, όσο και το ελληνικό χάντμπολ γενικότερα!

ΤΟΥΖΛΑ (Νταμίρ Τσιπούρκοβιτς): Μαρ. Σούμελι, Σκάπουρ, Μπελούσοβιτς 1, Σόρακ 3, Ομέροβιτς, Μπόσνιακ, Μούικιτς, Μίντζιτς 7, Ραΐκοβιτς, Ζβέκιτς 6, Ματ. Σούμελι 5, Μπάιριτς, Οσμάνοβιτς, Σϊκιμιτς 3, Νικολόφσκα, Κούλιτς 6

ΠΑΟΚ (Χρήστος Τζουβάρας): Σεραφίμοβσκα, Τσαουσίδου, Τσιομπάνου 8, Παναγιωτίδου, Γκάτζιου 6, Κρίτζαλη, Σελεμίδου, Σαμολαδά, Μούρνου 1, Τζούρισιτς 2, Προκοπίδου 3, Νίκολιτς 2, Στοϊκόφσκα 5, Χατζηπαρασίδου 2, Μάστακα 1

Διαιτητές: Χατίπογλου- Σίμσεκ (Τουρκία)