11/11/17

oxyro N 3.220

Ομάδα  Κ17

ΠΑΟΚ - Ξάνθη - 3-1

Επιστροφή στις νίκες για την Κ17, η οποία κέρδισε 3-1 την Ξάνθη. Ο ΠΑΟΚ απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο κι απώλεσε ευκαιρίες και για άλλα γκολ.
Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Πουρναράς εκμεταλλεύτηκε λάθος την αντίπαλης άμυνας και σούταρε για το 1-0. Η Ξάνθη ισοφάρισε στο 32', αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η επικράτηση του ΠΑΟΚ ήταν καθολική, ειδικά μετά την αποβολή ποδοσφαιριστή της ακριτικής ομάδας. Το 2-1 έκανε ο Κορέας στο 79' με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Βρακά και το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Παναγιώτου στο 88', μετά από κόρνερ του Σαπουντζή.

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Τάχατος (62' Σπαρτιάτης), Παναγιώτου, Καλτσίδης (62΄Μουτζούρης), Γρόσδης (80' Σαπουντζής), Βουτσάς, Καραμπέρης, Βρακάς, Πουρναράς, Αλτιντζής (45΄Κορέας), Ξιφιλίνος (73' Αβεντισιάν).

Ομάδα Κ15

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα - 3-0

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την Κ15, τέταρτο ματς που δεν δέχεται γκολ.
Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 3-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και παραμένει φυσικά, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League Σουρωτή.
 Το 1-0 για τον Δικέφαλο έκανε στο 5' ο Κούτσιας, έπειτα από σέντρα του Καράκουτη, συνέχισε για το 2-0 στο 62' ο Κουίδης, μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μανεσίδης στο 65, έπειτα από κάθετη πάσα του Κουλιεράκη.

ΠΑΟΚ: Τσιόπτσης, Κιτσάκης, Τσαγκαλίδης (69' Οσμάν), Μανωλιούδης (69' Τσιάτρης), Θεοδωρίης (69' Χνάρης), Κουλιεράκης, Κουίδης, Ταϊτζόγλου (53' Ρούτσης), Κούτσιας, Μανεσίδης (69' Παϊραζίδης), Καράκουτης.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.194

Europa Conference League φάση των «8»  ΠΑΟΚ -  Μπριζ -0-2 Για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με ...