18/11/17

oxyro N 3.226

7η αγωνιστική της Handball Premier.

ΠΑΟΚ - Φοίβος Συκεών - 31-14

Για την 7η αγωνιστική της Handball Premier, o ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα στη Μίκρα τον Φοίβο Συκεών με 31-14...
Με το μυαλό να είναι στραμμένο στη δύσκολη εβδομάδα που ακολουθεί με το μεσοβδόμαδο παιχνίδι με την ΑΕΚ και το ευρωπαϊκό παιχνίδι στην Τουρκία το Σάββατο, ο Δικέφαλος πέτυχε μία «επαγγελματική» νίκη απέναντι στο Φοίβο Συκεών με 31-14.
Οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη επέτρεψαν μέχρι το 20' στον αντίπαλο να κρατήσει το προβάδισμα, ενώ από εκείνη τη στιγμή και έπειτα με τη σκληρή άμυνα ισοφάρισαν και πήραν την υπεροχή με το ημίχρονο να κλείνει 13-10 υπέρ τους. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ασπρόμαυροι μπήκαν δυναμικά και άνοιξαν το σκορ, κλείνοντας το παιχνίδι με το τελικό 31-14.
Το ντεμπούτο του με τα «ασπρόμαυρα» έκανε ο Josip Kezic, ο οποίος έδειξε να επιβεβαιώνει τις φήμες, με τις ωραίες ασσίστ που έβγαλε στους συμπαίκτες του, οι οποίοι τις μετέτρεψαν σε γκολ.
Για ένα ακόμη παιχνίδι, απών ήταν ο Άγγελος Τσίλης, λόγω τραυματισμού.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-5, 4-6, 8-7, 10-8, 13-10 (ημχ.) 15-10, 18-11, 21-12, 26-13, 27-14, 31-14

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 9, Παλάσκας, Γουργούμης, Νικολαΐδης 10, Κοκώνης 1, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Οικονόμου, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς, Κυπραίος, Κολοβός 3, Βεσελίνοβιτς 5, Κοτανίδης, Κέζιτς.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτρης Πελεκίδης): Χατζηγιαννίδης, Αθανασιάδης, Πίτσιος, Μέτσης 2, Καβουσανάκης, Μπαλαμός, Παπαδόπουλος Π. 1, Λιόζα, Δεληζάνος 2, Κύρτσιος, Μαρκατάτος 1, Μανωλούδης, Παπαδόπουλος Χ. 3, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 4, Χατζηβακαλέλης 1.

Διαιτητές: Λινάρδος-Καζαντζίδης
Δίλεπτα: 3-4
Πέναλτι: 2/4-3/4

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.24

7η αγωνιστική των play offs Λαμία - ΠΑΟΚ - 1-1 Για την 7η αγωνιστική των play offs o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τη Λαμία,...