oxyro N1.652

paok-oxyro
- volley ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ - Αρηθ - 3-2

Ο ΠΑΟΚ πήρε την πρώτη νίκη μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες, βρέθηκε να χάνει 1-2 σετ από τον Αρη στο PAOK Sports Arena, αλλά βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και ανέτρεψε την κατάσταση επικρατώντας τελικά 3-2.

Άντε ρε Αρηθ πάμε για Ένσταση
μπας και πάρεις και κανένα ματς .....

Γιάννης Μέλκας

"Ήταν μια νίκη απέναντι στον βασικό μας αντίπαλο που είναι ο Αρης. Μια νίκη μεγάλης σημασίας. Το είχαμε πει και χθες με τα παιδιά. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους. Σήμερα μίλησε η καρδιά και όχι η τακτική. Σε αυτά τα ματς παίζει ρόλο η καρδιά, η θέληση και η μαγκιά. Πήραμε το πρώτο σετ εύκολα, κυρίως εκμεταλλευτήκαμε τα λάθη του Αρη. Στη συνέχεια ο Αρης μας χάλασε την υποδοχή με αποτέλεσμα να κάνουμε πολλά λάθη στο σέρβις, αλλά στην πορεία καταφέραμε να γυρίσουμε το ματς και να πάρουμε τη νίκη. Ο Αρης είχε περισσότερα μπλοκ από εμάς αλλά εμείς είχαμε καλύτερα ποσοστά στην επίθεση και την άμυνα. Βέβαια, τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμη. Είμαστε χαμηλά στην βαθμολογία. Ηταν νίκη ψυχολογίας, κλείσαμε την χρονιά με τον καλύτερο τρόπο και ελπίζω στη συνέχεια να πάμε ακόμη καλύτερα".

Τα σετ: 25-23, 23-25, 21-25, 25-21, 15-10

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Γκιρτζίκης 11 (9/15 επ., 2 μπλοκ), Ντίνας, Πλίκας 3, Ρομέρο 18 (13/26 επ., 3 άσοι, 2 μπλοκ, 50% υπ. - 32% άριστες), Μπορόβνιακ 16 (15/34 επ., 83% υπ. - 54% άριστες), Αρμενάκης 27 (23/36 επ., 4 μπλοκ), Παπαδημητρίου -λ 65% - 58% άριστες) / Γεωργιάδης, Παπαϊακώβου 6 (5/7 επ., 1 μπλοκ), Αγγελής

Άρης (Γιάτσης): Τερζής 4, Μπαρούτοφ 15 (14/39 επ., 1 μπλοκ), Τακουρίδης 13 (5/9 επ., 6 μπλοκ, 2 άσοι), Κιόσης 8 (5/10 επ., 3 μπλοκ), Σαρικεΐσογλου 21 (19/29 επ., 2 μπλοκ, 63% υπ. - 29% άριστες), Κυριακίδης 11 (9/21 επ., 1 μπλοκ, 63% υπ. - 30% άριστες), Ριζόπουλος -λ 59% υπ.- 36% άριστες) / Καψαμπέλης-λ, Κυπριανός, Παλέντζας

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.194

Europa Conference League φάση των «8»  ΠΑΟΚ -  Μπριζ -0-2 Για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με ...