20/9/20

oxyro N 4.007

Χάντμπολ Γυναικών Φιλικό

ΠΑΟΚ - Πανοράματος - 31-14

Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα φιλικά για την γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ, η οποία επικράτησε του Πανοράματος με 31-14.

Ο Δικέφαλος έλεγξε από νωρίς το παιχνίδι, επιβάλλοντας τον ρυθμό του, πράγμα που του έδωσε σημαντικό προβάδισμα. Τα κορίτσια του Δημήτρη Πελεκίδη δεν έχασαν την συγκέντρωση τους σε κανένα σημείο του ημιχρόνου, με αυτό το να κλείνει στο 15-7.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο προπονητής του ΠΑΟΚ μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες του, δοκιμάζοντας νέα σχήματα και τακτικές. Όλες οι παίκτριες «άρπαξαν» την ευκαιρία, με το σκορ του αγώνα να αυξάνεται ακόμα περισσότερο. Το τελικό 31-14, αποτυπώνει την εικόνα της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης-Βακάλης): Γκάτζιου 4, Καραχαρίση 1, Στογιάνοβιτς 4, Στογιάνοφσκα 2, Σεβδίλη 3, Μπατζαρακούδη 4, Τσικνάκη, Ζυγούρα 4, Χατζηπαρασίδου 5, Νίκολιτς 1, Σαμολαδά, Μεντεσίδου 2, Παναγιωτίδου, Όλιατς, Κατσούνη, Μαυροσαββίδου 1