31/10/15

oxyroN2.645

Volley 2η αγωνιστική

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ - 1-3

Η ομάδα volley του ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, κέρδισε στο κλειστό της Κυψέλης τον βάζελο με 1-3 σετ...

Τα σετ: 19-25, 25-22, 22-25, 27-25.

Παναθηναϊκός (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 6, Ρεζκ, Γκιμαράες 14, Ρούσσης, Πεντρόσα 29, Παπαδόπουλος, Σιμεόνοφ 5, Μπέλλος 1, Σαμαντάς, Κανέλλος 7, Πανταλέων 6, Αγγελής, Πολυχρονιάδης (λ 70% υπ/ 50% τέλειες), Σούρδι, Μπούρας

ΠΑΟΚ (Ζελιάσκοφ): Χιμένεζ 20, Παντακίδης 12, Γκαράς (λ 63% υπ/ 25% τέλειες), Ντίνας, Τερζής, Κουρνέτας, Σαμπανάι, Σεπέδα 20, Μακράκης, Γκεοργκίεφ 8, Εφραιμίδης 1, Καρασαββίδης, Πέτρογλου 4

4η αγωνιστική του Γυναικείου πρωταθλήματος χάντμπολ

ΠΑΟΚ - Αμύντα Αμυνταίου - 38-17

Για την 4η αγωνιστική του Γυναικείου πρωταθλήματος χάντμπολ, ο ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα στη Μίκρα τον Αμύντα Αμυνταίου με 38-17
Οι παίκτριες της Γρηγορίας Γκόλια, πήραν τη νίκη ανεβάζοντας την απόδοσή τους μετά το 20ό λεπτό, αφού μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο οι φιλοξενούμενες τις είχαν βάλει τα δύσκολα, με το προβάδισμα να εναλλάσσεται.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-5, 6-6, 10-9, 15-11, 18-11 (ημχ.). 22-13, 27-13, 30-13, 35-14, 37-15, 38-17

ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Νούλα 10, Στρατάκη 3, Παπάζογλου 4, Καρσανίδου 3, Κοκτσίδου 2, Ανθίτση, Παύλου 3, Βαφειάδου 3, Κωστοπούλου 1, Μίλασιτς 4, Μούρνου 4, Τζέριτς, Ζυγούρα, Τσαουσίδου 1, Ράτσικα.

Αμύντα Αμυνταίου (Νίκος Γιώσκος): Κυρλιάνη, Τζαραλή, Μπάντη 4, Γεωργιάδου 1, Ζντραβέφσκα 3, Κωτσοπούλου 2, Νταμπίζα, Σουμελίδου, Παρασκευοπούλου Ε., Τσιομπάνου 7, Ταιρίδου, Παρασκευοπούλου Χ., Καλογήρου.

Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου, δίλεπτα: 5-3, πέναλτι: 2/3-2/4.

Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου

Γλυφάδα - ΠΑΟΚ - 0-5

Η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ κέρδισε με 0-5 την Γλυφάδα στο εκτός έδρας αγώνα. Η Ιωάννα Χαμαλίδου άνοιξε το σκορ στο 15', η Γέλενα Ντιμιτρίγεβιτς στη συνέχεια σκόραρε δις (24', 33') και η Δήμητρα Παντελιάδου έγραψε το 0-4 στο 40'. Το τελικό 0-5 διαμορφώθηκε στο 74' από γκολ της Δέσποινας Γιάννου. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, o ΠΑΟΚ αγωνίστηκε με δέκα παίκτριες λόγω τραυματισμού της Χαμαλίδου.
Με αυτό το «διπλό» ο ΠΑΟΚ έκανε το τρία στα τρία και ξεκινάει με τον καλύτερο τρόπο το φετινό πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ: Πελετίδου, Γεωργίου, Μουρατίδου, Βλασιάδου, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου (69' Γιάννου), Χαμαλίδου, Παντελιάδου, Μάρκου (71' Πελεκούδα), Κακαμπούκη, Ντιμιτρίγεβιτς (55' Σακελλάρη)

Α1 πόλο 2η αγωνιστική

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκος - 7-7

Μεγάλο ματς έγινε στο ποσειδώνιο κολυμβητήριο όπου ο ΠΑΟΚ έχασε στο τέλος την ευκαιρία να νικήσει και έμεινε στο 7-7 με τον Παναθηναϊκό. Ο αγώνας ήταν για δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο.

Οκτάλεπτα: 2-1, 2-1, 2-3, 1-2.

Τα γκολ για την ομάδα μας: Σολανάκης 3, Κοχειλάς 2, Δημητριάδης 1, Μιτελούδης 1