7/9/10

oxyro N1.245

Ελεύθερη πλέον η διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας

Από την Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου 2010 συνεχίζεται η διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας της ΚΑΕ ΠΑΟΚ για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011 χωρίς περιορισμούς, καθώς την Παρασκευή 3 Σεπτεμβρίου, ολοκληρώθηκε η περίοδος κατά την οποία οι παλαιοί κάτοχοι εισιτηρίων διαρκείας είχαν προτεραιότητα στην ανανέωση της θέσης τους.

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ συνεχίζει την μεγάλη προσπάθεια σε διοικητικό και αγωνιστικό επίπεδο και περιμένει την αμέριστη συμπαράσταση των φίλων της ομάδας και την στήριξή τους και την αγωνιστική περίοδο 2010-2011.Υπενθυμίζεται ότι με απόφαση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, οι τιμές των εισιτηρίων διαρκείας και για την περίοδο 2010-2011 παρέμειναν σε ιδιαίτερα προσιτά επίπεδα και σαφώς πιο χαμηλές από ότι πριν από δύο χρόνια (την περίοδο 2008-09).

Οι τιμές των εισιτηρίων διαρκείας για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011 είναι...

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΤΙΜΗΔΙΑΖΩΜΑ
GOLD1.500€VIP 2 & 3
SILVER500€VIP 1 & 4
BLACK200€108, 109, 110, 111
WHITE80€Ολα τα υπόλοιπα διαζώματα

Τα εισιτήρια διαρκείας της αγωνιστικής περιόδου 2010-2011 περιλαμβάνουν...

1.
Τους αγώνες πρωταθλήματος της Α1 περιόδου 2010-2011 (κανονική περίοδος και πλέι οφ).
2.Τους Ευρωπαϊκούς αγώνες του ΠΑΟΚ περιόδου 2010-2011.
3.Τους φιλικούς αγώνες προετοιμασίας περιόδου 2010-2011.

Δεν συμπεριλαμβάνονται οι αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδας περιόδου 2010-2011.

Πριν από πενήντα ένα ακριβώς χρόνια εγκαινιάστηκε η θρυλική Τούμπα.

Η χωρητικότητα της Τούμπας ήταν για πολλά χρόνια πάνω από 41.000. Το 1998 τοποθετήθηκαν καθίσματα σε όλες τις κερκίδες, μειώνοντας τη χωρητικότητα σε 32.000, ενώ η καθιέρωση ζωνών ασφαλείας το 2000 τη μείωσε περαιτέρω στις 28.701

Τα Ρεκόρ εισιτηρίων στην Τούμπα

Για το πρωτάθλημα της Α` Εθνικής:19/12/1976: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΚ 0-0 ( 45.252)
Για το Κύπελλο Ελλάδος:9/2/1977: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΚ 2-1 (44.045)
Για τα Κύπελλα Ευρώπης:16/9/1975: Π.Α.Ο.Κ. - Μπαρτσελόνα 1-0 (45.200)
Σε Φιλικό Αγώνα:3/9/1971: Π.Α.Ο.Κ. - Ουνιβερσιτάτε Κατόλικα (Χιλής) 4-0 (38.013)
Ρεκόρ Εισπράξεων:16/9/1997: Π.Α.Ο.Κ. - Αρσεναλ 1-0 (136.544.000 δρχ.)

Στο χορτάρι της Τούμπας

Μπαρτσελονα, Μιλαν, Μπαγερν Μοναχου, Ναπολι, Ερυθρος Αστερας, Αρσεναλ, Ατλετικο Μαδριτης, Παρι Σαιν Ζερμαιν, Δυναμο Κιεβου, Αιντραχτ Φρανκφουρτης, Μαλιν, Ραπιντ Βιεννης, Λεγκια, Βερονα, Λυων, Σεβιλλη είναι μερικές από τις ομάδες που αγωνίστηκαν με τον Π.Α.Ο.Κ. μας στην Τούμπα σε επίσημους αγώνες, ενώ από τα φιλικά ματς ξεχωρίζουν αυτά με Αγιαξ, Παρτιζαν, Ιπσουιτς, Τορπεντο Μοσχας και Νασιοναλ Μοντεβιδεο.

Στης 6η Σεπτεμβρίου του 1959 τη μέρα εκείνη γινόταν τα επίσημα εγκαίνια του γηπέδου του Π.Α.Ο.Κ. Το γήπεδο ήταν γεμάτο από 20000 ΠΑΟΚτσήδες. Στις 5.30 ένα στρατιωτικό αεροπλάνο έριξε στη σέντρα του γηπέδου την μπάλα για το πρώτο εναρκτήριο λάκτισμα και η πρώτη νίκη του Π.Α.Ο.Κ. με 1-0 σε βάρος της ΑΕΚ ηταν γεγονος.

Ο πρώτος επίσημος αγώνας στην Τούμπα έγινε στις 25 Οκτωβρίου του 1959, όταν στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής του 1ου πρωταθλήματος της νεοσύστατης Α` Εθνικής κατηγορίας, ο Π.Α.Ο.Κ. υποδέχτηκε και νίκησε με 3-2 τον Μέγα Αλέξανδρο Κατερίνης.

paok-oxyro

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.194

Europa Conference League φάση των «8»  ΠΑΟΚ -  Μπριζ -0-2 Για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με ...