9/10/23

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 4.984

Χάντμπολ Ανδρών 3ης αγωνιστική

ΠΑΟΚ - ΓΑΣ Κιλκίς - 22-30

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στη Handball Premier ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στο Κιλκίς του τοπικού ΓΑΣ με 22-30, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Με πολύ καλή αμυντική παρουσία, και σωστές αποφάσεις στην επίθεση, ο Δικέφαλος πήρε το προβάδισμα από νωρίς, ελέγχοντας πλήρως τον ρυθμό του παιχνιδιού. Δίχως να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, ο ΠΑΟΚ πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 6-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο, με άμυνα «γρανίτη», ο ΠΑΟΚ συνέχισε να αυξάνει την διαφορά του σκορ, επιβεβαιώνοντας την αγωνιστική ανωτερότητα του. Η διαφορά πήρε διψήφιες διαστάσεις, περίπου 15 λεπτά πριν το τέλος, 10-21. Ο Παναγιώτης Γούσιος είχε την ευκαιρία να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του, με το τελικό 22-30, να δίνει τη νίκη στον Δικέφαλο.

Σημαντική ήταν και η συνεισφορά του Κόσμου του ΠΑΟΚ, ο οποίος έδωσε δυναμικό παρών στο ΔΑΚ Κιλκίς, στηρίζοντας την προσπάθεια των παικτών του Δικεφάλου.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Παναγιώτη Γούσιου, την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου και ώρα 16:00, εντός έδρας, απέναντι στην ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-4, 2-7, 4-8, 4-8, 6-10 (ημχ.), 7-14, 8-18, 13-22, 17-23, 19-26, 22-30

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.209

Χάντμπολ Γυναικών Τρίτος Ημιτελικός ΠΑΟΚ mαteco - ΑΕΣΧ Πυλαίας - 26-19 Την πρόκριση στους τελικούς της Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, ε...