17/4/22

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 4.483

32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2

ΑΟ Τρίκαλα - ΠΑΟΚ Β’ - 0-6

Ο ΠΑΟΚ Β’ φιλοξενήθηκε στα Τρίκαλα από τον ΑΟΤ στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Betsson Super League 2 και πανηγύρισε μία ακόμη νίκη, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 6-0 τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία βρήκε απέναντί της μία άκρως προβληματική ομάδα, με δέκα παίκτες και… έναν τραυματία, με τον Νιάρο να μην μπορεί τελικά να αγωνιστεί και τα Τρίκαλα να παίζουν με 10, ενώ στο 23′ ο Γκοβίνας τραυματίστηκε και βγήκε εκτός, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν με 9

Οι “ασπρόμαυροι” από τη μεριά τους, κοίταξαν να κάνουν τη… δουλειά τους κι από το ξεκίνημα, κατάφεραν να επιβάλλουν το ρυθμό τους και να κάνουν τη ζωή τους πολύ εύκολη.

Στο 9′ ο Φασίδης άνοιξε το σκορ στα Τρίκαλα και στο 15′ ήταν η σειρά του Κούτσια να πανηγυρίσει, σκοράροντας ένα ακόμη γκολ, με τον Γρόσδη στο 25′ να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0, σε ένα εντυπωσιακό πρώτο μισό για τον ΠΑΟΚ Β’. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου, με τα Τρίκαλα να μην μπορούν να αντιδράσουν σε κανένα σημείο, παίζοντας με 9 παίκτες.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε χωρίς σημαντικές ευκαιρίες, με τον Γκαρσία να κάνει μαζεμένες τις αλλαγές του και το παιχνίδι να αποκτά άλλο ρυθμό. Στο 70′ ο Κουλούρης, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, πρόσθεσε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, με σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ ένα λεπτό μετά, το ίδιο έκανε κι ο Καλουτσικίδης, διαμορφώνοντας το 5-0.

Τα Τρίκαλα απείλησαν με μία κεφαλιά του Φουτσίνι που πέρασε άουτ, με τον Τζίμα, που επίσης μπήκε σαν αλλαγή, να “γράφει” το τελικό 6-0 λίγο πριν το φινάλε, σε ένα πολύ δύσκολο μεσημέρι για τα Τρίκαλα, που σύμφωνα με όσα μεταδίδουν τα τοπικά μέσα, θα αποχωρήσουν από το πρωτάθλημα της Super League 2, αντιμετωπίζοντας πολύ σημαντικά προβλήματα…

Τρίκαλα: Περλέσι, Σανδραβέλης, Φουτσίνι, Γκοβίνας, Κλεμέντε, Γκιντεκέ, Ιωαννίδης, Ευθυμιου, Ζησόπουλος, Μυλόπουλος και Νιάρος

ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Μανωλιούδης, Παναγιώτου (Καλουτσικίδης), Κουλιεράκης, Τσαούσης (Τσοπούρογλου), Γρόσδης, Μελετίδης, Τάχατος, Φασίδης (Κουλούρης), Σπυρίδης (Τζίμας) και Κούτσιας (Πανίδης)