19/9/12

oxyro N1.833

Κύπελλο Ελλάδος

Πανελευσινιακος - ΠΑΟΚ - 48-72

Ο ΠΑΟΚ νίκησε  τον  Πανελευσινιακο με  48-72 για το θεσμό του Κυπέλλου. Πολύ καλή εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση με τον Ντόνι Μακγκράθ να είναι ο πρώτος σκόρερ.
Στο γήπεδο βρεθηκαν και 100 οπαδοί του ΠΑΟΚ, οι οποίοι έφτασαν στην Ελευσίνα από Θεσσαλονίκη και μερική από την Αθήνα για να είναι δίπλα στην ομάδα.
Το επόμενο παιχνίδι στο Κύπελλο, είναι την ερχόμενη Κυριακή στα Τρίκαλα, όπου ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον τοπικό, Αίολο.
Σούλης Μαρκόπουλος.
«Δεν περιμέναμε μία τόσο εύκολη επικράτηση. Είμαστε πολύ νωρίς στην σεζόν και όλα είναι πιθανά γιατί οι ομάδες δεν είναι ακόμη έτοιμες. Για εμάς αυτός ήταν ο τέταρτος αγώνας στην σεζόν, ένας αγώνας που αποτελεί μέρος της προετοιμασίας μας. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι  παιχνίδι με το παιχνίδι να είμαστε βελτιωμένοι. Από εκεί και πέρα μας λείπει η διάρκεια στην απόδοσή μας και αυτό είναι λογικό. Φάνηκε ότι ενώ κάναμε καλό πρώτο ημίχρονο,  στην επανάληψη δεν πήγαμε τόσο  καλά. Μέσα από αυτά τα παιχνίδια βλέπουμε τα λάθη μας και τα διορθώνουμε. Φυσικα κάθε νίκη είναι σημαντική. Πάμε τώρα για το επόμενο παιχνίδι με στόχο το καλύτερο».
Πανελευσινιακός: Ραϊβιο13(1), Δεληγιάννης 1, Μαγκουνής 2, Αβραμίδης 2, Νίκου 2, Παπανικολόπουλος 2, Κυριακόπουλος 6(1),Τσιάκος 5, Καμπ 12, Παπανικολάου 3(1).

ΠΑΟΚ: Τσαϊρέλης 13, Μαγκράθ 17 (3), Κασελάκης 7(1), Καλλες 2, Χαραλαμπιδης 4, Δέδας 6 (2), Παπαδόπουλος 6, Χάτσερ 9 (3), Μαργαρίτης 2, Θεοδωράκος 4, Αμπαράς 2, Λιάπης.

Τα δεκάλεπτα: 11-22,΄24-48, 32-58, 48-72
Διαιτητές: Παπαπέτρου, Σταματόπουλος, Τζαφλέρης

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.194

Europa Conference League φάση των «8»  ΠΑΟΚ -  Μπριζ -0-2 Για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κόνφερενς Λιγκ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με ...