16/12/17

oxyro N 3.257

Χάντμπολ Ανδρών

ΠΑΟΚ - Χιλιώτης ΓΣ Δράμας 198632-19

Υγιεινός περίπατος για τον ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV, ο οποίος επικράτησε της ομάδας Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 το απόγευμα του Σαββάτου με 32-19 στη Μίκρα.
Ο Δικέφαλος διατήρησε από την αρχή του παιχνιδιού το προβάδισμα στο σκορ, με τον αντίπαλο να πλησιάζει στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, 11-10, ωστόσο ξανάνοιξε τη διαφορά και πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 14-10.
Στη δεύτερη περίοδο, οι ασπρόμαυροι με πολλές «θεαματικές» προσπάθειες ξέφυγαν στο σκορ, φτάνοντας στο +13, κλείνοντας το παιχνίδι με 32-19.
Ο αγώνας ήταν μία καλή «ψυχολογική ένεση» ενόψει του αγώνα Κυπέλλου, όπου ο Δικέφαλος υποδέχεται στα πλαίσια του δευτέρου γύρου τη ΧΑΝΘ την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου στη Μίκρα.

Χάντμπολ Γυναικών

ΠΑΟΚ - Πανόραμα - 33-12

Άνετη επικράτηση πέτυχε νωρίς το απόγευμα του Σαββάτου ο ΠΑΟΚ REDLED επί του HONDA Πανοράματος με 33-12 στα πλαίσια της 7ης Αγωνιστικής της Α1 Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών.
Το σύνολο του Χρήστου Τζουβάρα εμφανίστηκε παθιασμένο από την αρχή του παιχνιδιού, η εξέλιξη του οποίου φάνηκε από το πρώτο ημίχρονο, που έκλεισε με 15-7 υπέρ του.
Ο Δικέφαλος απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής και έχει ένα κενό μέχρι την επόμενη αγωνιστική, που είναι προγραμματισμένη στις 20 Ιανουαρίου, για ξεκούραση και σκληρή δουλειά, ώστε να εμφανιστεί προετοιμασμένος στο ιδιαίτερα απαιτητικό δεύτερο μισό της σεζόν!

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.24

7η αγωνιστική των play offs Λαμία - ΠΑΟΚ - 1-1 Για την 7η αγωνιστική των play offs o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τη Λαμία,...