26/9/15

oxyroN2.618

Super League Κ20 - 5η αγωνιστική

Ατρομήτος - ΠΑΟΚ - 1-2

Την τρίτη της νίκη σε τέσσερα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η Κ20 του ΠΑΟΚ, που επικράτησε 1-2 του Ατρομήτου στην Αθήνα για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ενώ εκκρεμεί ο αγώνας με την ΑΕΚ που ήταν να διεξαχθεί το περασμένο σαββατοκύριακο.

Ο ΠΑΟΚ είχε για πρωταγωνιστή στο ματς με τον Ατρόμητο τον Συράκο, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ του Δικεφάλου. Αρχικά άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με διπλή προσπάθεια και στο 43' έβαλε τις βάσεις της επιτυχίας γράφοντας το 0-2 μετά από εκτέλεση φάουλ του Δεληγιαννίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ, απλώς, κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα, ενώ ο Ατρόμητος μείωσε στις καθυστερήσεις στο τελικό 1-2.

ΠΑΟΚ: Κουτογλίδης, Τοπαλίδης, Χατζηδίμπας, Τσιαμπάζης (90′ Άρμπι), Παντεκίδης, Πατράλης, Κτιστόπουλος, Παναγιωτίδης, Δεληγιαννίδης (85′ Κούστα), Κάκκο (70′ Ραγκέλοφ), Συράκος.