18/11/21

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 4.309

Πόλο ανδρών 7η αγωνιστική, Α1

ΑΝΟ Γλυφάδας - ΠΑΟΚ Domus Ergo - 9-8

Ο ΠΑΟΚ Domus Ergo ταξίδεψε στο λεκανοπέδιο, όπου αντιμετώπισε τον ΑΝΟ Γλυφάδας, από τον οποίο και ηττήθηκε με 9-8, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης ανδρών.

Στα δύο πρώτα οκτάλεπτα οι μάχες στο νερό ήταν δυνατές και σε ένα κλειστό και ισορροπημένο παιχνίδι οι δύο ομάδες βρέθηκαν ισόπαλες, 4-4 και πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ Domus Ergo συνέχισε να είναι ανταγωνιστικός και πάλεψε κάθε επίθεση. Τελικά η αναμέτρηση κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στο γκολ με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 9-8, υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δια ταύτα, ο Δικέφαλος ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο παιχνιδιών στην Α1 και στρέφει την προσοχή του στην δεύτερη σειρά αναμετρήσεων, η οποία ξεκινάει από την επόμενη εβδομάδα.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου με τον ΟΣΦΠ, εκτός έδρας, στις 27 Νοεμβρίου 2021.

Οκτάλεπτα: 2-1, 2-3, 3-3, 2-1.

ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Σαρησάββας, Μηλάς 1, Προσινικλής Ν. 1, Μαρινάγης, Κεχαλάρης 3, Μηλάρντοβιτς 1, Σγουρίδης 1, Μπαγλατζής, Προσινικλής Π., Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Μανθογιάννης, Τότης.

Πόλο γυναικών 3η αγωνιστική, Α1

Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο 16:30

ΠΑΟΚ - ΝΟ Λάρισας -2-18

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Υδατοσφαίρισης Γυναικών, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο τον Ν.Ο. Λάρισας, από τον οποίο γνώρισε την ήττα με 2-18.

Στο ξεκίνημα του αγώνα, τα κορίτσια του Δικεφάλου δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με αποτέλεσμα να μπουν στο δεύτερο επτάλεπτο με 0-5 σκορ. Στη δεύτερη περίοδο κατάφεραν να σκοράρουν ένα γκολ, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 1-10 σκορ. Στην τρίτη περίοδο, έγραψαν το δεύτερο γκολ, ενώ στο τέταρτο οκτάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 0-4 και το συνολικό σκορ 2-18.

Στην επόμενη αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στην Αθήνα, όπου αντιμετωπίζει την ΑΕΚ το Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 16:00.

Οκτάλεπτα: 0-5, 1-5, 1-4, 0-4

ΠΑΟΚ (Χρύσα Χατζέλη): Φορίδου, Αχλαδιώτη, Ακιλμπάγιεβα, Ασκερίδου, Σταυρίδου, Μανέτα, Νιέρη, Κάιζερ 1, Φραγκιά 1, Ντώνα, Λασκαρίδου, Μανίκα, Μουρατίδου, Παρασκευοπούλου, Λαμπρούση.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.209

Χάντμπολ Γυναικών Τρίτος Ημιτελικός ΠΑΟΚ mαteco - ΑΕΣΧ Πυλαίας - 26-19 Την πρόκριση στους τελικούς της Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, ε...