27/9/24

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.308

Χάντμπολ Ανδρών 2η αγωνιστική

Αεκ - ΠΑΟΚ - 32-21

Για την 2η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Αθήνα, όπου και αντιμετώπισε το μεσημέρι του Σαββάτου 28 Σεπτεμβρίου την ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ήττα με 32-21.

«Μουδιασμένο» ήταν το ξεκίνημα των παικτών του Δικεφάλου στο πρώτο ημίχρονο, κάτι το οποίο επέτρεψε στους γηπεδούχους να πάρουν προβάδισμα στο πρώτο τέταρτο, 10-2. Η διαφορά συνέχισε να παραμένει σε υψηλά επίπεδα έως το τέλος, με το τελικό σκορ του πρώτου μέρους να είναι 18-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυροι» προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση και να μειώσουν στο σκορ, ωστόσο η διαφορά συνέχισε να είναι σε επίπεδα πρώτου ημιχρόνου, 22-11. Κατά διαστήματα, οι παίκτες του ΠΑΟΚ με μικρά σερί μείωναν την διαφορά, ωστόσο οι γηπεδούχοι την έφεραν στα... μέτρα τους. Έτσι, το τελικό σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε στο 32-21.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, το Σάββατο 5 Οκτωβρίου και ώρα 18:00, εντός έδρας, απέναντι στον Δούκα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 10-2, 13-4, 15-6, 18-9 (ημχ.) 19-9, 22-11, 24-13, 26-16, 27-18, 32-21

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.312

Χά ντμπολ Γυναικών 1η αγωνιστική  Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:00 ΓΑΣ Καματερού - ΠΑΟΚ -