22/9/24

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.303

Χάντμπολ Γυναικών Τελικός του Σούπερ Καπ

ΠΑΟΚ - ΟΦΝΙ - 18-26

Για τον τελικό του Σούπερ Καπ Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ mαteco αντιμετώπισε στη Λαμία, τον ΟΦΝΙ, γνωρίζοντας την ήττα με 18-26.

«Μουδιασμένα» ξεκίνησε στο παιχνίδι ο Δικέφαλος, επιτρέποντας στις αντίπαλες να πάρουν μία διαφορά στα πρώτα λεπτά, 2-6. Οι «ασπρόμαυρες» έβγαλαν μία μικρή αντίδραση, μειώνοντας, 5-8, ωστόσο ένα 0-5 σερί, αύξησε την διαφορά, 5-13. Το πρώτο μέρος τελείωσε στο 7-16.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτριες του ΠΑΟΚ mαteco εμφάνισαν καλύτερη εικόνα, και με... όπλο την άμυνα, μείωσαν την διαφορά, 15-21. Περίπου δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, οι «ασπρόμαυρες»... έκλεισαν περισσότερο την διαφορά, 17-22, θέλοντας να επιστρέψουν στην διεκδίκηση του τίτλου. Στην κρίσιμη τελική ευθεία έλειψε το... κάτι παραπάνω ώστε να ισορροπήσει πλήρως το παιχνίδι, και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 18-26.

Συμπερασματικά, ο ανανεωμένος ΠΑΟΚ mαteco έδειξε την δυναμική του κατά διαστήματα της αναμέτρησης, αλλά και ότι χρειάζεται χρόνο και υπομονή, ώστε να «δέσει» το σύνολο του.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.312

Χά ντμπολ Γυναικών 1η αγωνιστική  Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:00 ΓΑΣ Καματερού - ΠΑΟΚ -