22/9/24

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.305

Χάντμπολ Ανδρών 1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ - ΟΣΦΠ - 24-36

Για την 1η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε το μεσημέρι της Κυριακής 22 Σεπτεμβρίου τον ΟΣΦΠ/Όμιλο Ξυνή, γνωρίζοντας την ήττα με 24-36.

Άκρως ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να είναι μαζί στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, 4-4. Με συνεχείς εναλλαγές στο σκοράρισμα, οι δύο ομάδες έπαιρναν εναλλάξ προβαδίσματα ενός τέρματος, 11-10. Στο τελευταίο πεντάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι πήραν μία διαφορά τριών τερμάτων, 12-15, με τον Δικέφαλο να μειώνει στη συνέχεια, διαμορφώνοντας το τελικό του πρώτου μέρους, 13-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Δικεφάλου... πλήρωσαν το «μουδιασμένο» ξεκίνημα τους, το οποίο επέτρεψε στους αντιπάλους να... ανοίξουν την διαφορά, 15-22. Από κει και έπειτα, οι «ασπρόμαυροι» προσπάθησαν να μειώσουν, ωστόσο κάτι τέτοιο δεν έγινε, με το τελικό σκορ του αγώνα να είναι 24-36.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, την Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου και ώρα 15:00, απέναντι στην ΑΕΚ, εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 7-7, 11-11, 12-13, 13-15 (ημχ), 15-19, 18-23, 19-28, 20-31, 22-34, 24-36

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Ζαφείρης, Λαδάκης 2, Τσαμουρίδης 3, Τσιγαρίδας, Νικολαϊδης 4, Ιωάννου 6, Κ. Κουκμίσης, Παπάζογλου, Γκεοργκιέφσκι 3, Κόρμπελ, Ν. Κουκμίσης 2, Μπάτζιος, Παπαγεωργίου, Τριανταφυλλίδης 4, Ζώρος.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.312

Χά ντμπολ Γυναικών 1η αγωνιστική  Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:00 ΓΑΣ Καματερού - ΠΑΟΚ -