7/4/19

oxyro N 3.664

16η αγωνιστική χάντμπολ γυναικών

Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης - ΠΑΟΚ Mateco - 11-44

Άνετο πέρασμα από την Αλεξανδρούπολη για τα κορίτσια του ΠΑΟΚ Mateco, οι οποίες επικράτησαν της τοπικής ομάδας με 11-44 τελικό σκορ.

Ο Δικέφαλος μπήκε στην αναμέτρηση δυνατά και, μετατρέποντας το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο πήρε τη νίκη.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Δημητρούλια εκμεταλλεύτηκαν τη σημερινή αναμέτρηση σαν ένα καλό τεστ προετοιμασίας ενόψει των play-offs.

ΠΑΟΚ Mateco (Δημητρούλιας): Χατζηπαρασίδου 11, Παναγιωτίδου 1, Γκάτζιου 8, Κρίτζαλη, Campboim, Σαμολαδά 3, Ράτσικα, Κωστοπούλου 3, Μπατζαρακούδη 7, Nikolic 4, Zidek 4, Κουρκουλάκη, Αρβανίτη, Ferfolja 3, Γεωργιάδου

Μπάσκετ Γυναικών

Αθηναϊκός ΑΣ Βύρωνα - ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ - 55-94

Συνέχεια στην ξέφρενη πορεία του έδωσε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ο οποίος το μεσημέρι της Κυριακής 7 Απριλίου εκτός έδρας αντιμετώπισε τον Αθηναϊκό Βύρωνα, του οποίου και επικράτησε με 55-94.

Τα κορίτσια του Δικεφάλου από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο έδειξαν τις διαθέσεις τους, παίρνοντας ένα προβάδισμα, το οποίο και διατήρησαν μέχρι τη λήξη της περιόδου, η οποία ολοκληρώθηκε με 18-23 τελικό σκορ. Διατηρώντας τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι «ασπρόμαυρες» πήγαν προηγούμενες στα αποδυτήρια με +11 πόντους, 36-47. Από το τρίτο δεκάλεπτο και έπειτα, η ψαλίδα της διαφοράς άνοιξε, με τον ΠΑΟΚ να κατακτά τη νίκη με 55-94 τελικό σκορ.

Ο προπονητής Βασίλης Μασλαρινός είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες, με πρώτες σκορερς να είναι η Jessica Jackson με 20 π., η Ιωάννα Κριμίλη με 19 π., η Alexis Govan με 15π. και η Kaylon Williams με 14, ενώ η "στρατηγός" Λολίτα Λύμουρα μοίρασε "πάρε-βάλε" 10 ασίστ.

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Μουμτζή 8, Λύμουρα, Κωτούλα 5, Στεργάκη, Κριμίλη 19, Ταρπάγκου 4, Καρακούλα 7, Τζέλου 2, Govan 15, Jackson 20, Williams 14

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.24

7η αγωνιστική των play offs Λαμία - ΠΑΟΚ - 1-1 Για την 7η αγωνιστική των play offs o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τη Λαμία,...