21/9/14

oxyro N2.345

Ομάδα  Κ17

ΠΑΟΚ - Ξάνθης - 3-1

Η Κ17 του ΠΑΟΚ νίκησε με 3-1 την  πρωταθλητρια Ξάνθη. Τα τέρματα του ΠΑΟΚ πέτυχαν οι Κωνσταντίνου (29′), Αργυρίου (36′) και Κουτούσης (74′) ενώ οι αντίπαλοι μείωσαν με σουτ από την σέντρα καθώς ήταν εκτός θέσης ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ:  Μούτσα, Αηδονίδης, Λιάπτσης, Δοδοντσάκης (63′ Δημητρίου), Πασπαλάς (65′ Καπρέτσος), Κυριλλίδης, Μίσκοβιτς, Χατζηδίμπας, Αργυρίου (81′ Παπαθανασίου), Ευθυμίου (57′ Κουτούσης), Κωνσταντίνου (78′ Υφαντίδης)

Ομάδα Κ20

Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ - 1-0

Η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό με γκολ στο φινάλε του αγώνα  με 1-0 σταματώντας έτσι το νικηφόρο σερί που είχε.

Η ΠΑΕ αναφέρει για το ματς:
"Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν στα μέτρα του ΠΑΟΚ, που πίεσε, πέτυχε μάλιστα και γκολ με τον Κάκκο, που όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με τους “ασπρόμαυρους” ποδοσφαιριστές πάντως να διαμαρτύρονται έντονα. Μόνο σε 1-2 περιπτώσεις ο Παναιτωλικός κατάφερε να απειλήσει, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 0-0.
Στην επανάληψη το ματς ήταν περισσότερο αμφίρροπο με τον Παναιτωλικό να ψάχνει το γκολ, ωστόσο και πάλι οι περισσότερες ευκαιρίες ήταν για τον ΠΑΟΚ. Με το ματς να πλησιάζει στο τέλος του και σε μια στημένη φάση, από φάουλ, η άμυνα αδράνησε και ο Παναιτωλικός πέτυχε το γκολ της νίκης, καθώς τα περιθώρια αντίδρασης ήταν μικρά".

ΠαναιτωλικόςΑθανασόπουλοςΖαρκάδας (50′ Βασιλούδης), Καραλής, Κουτσοποδιώτης, Χαντάκιας, Μαργαρίτης, Αράπης (58′ Γιαννιώτης), Κωνσταντινόπουλος, Μωραΐτης, Καμμένος, Βασιλάρης

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Βασαΐτης, Τοπαλίδης, Τσιαμπάζης, Τουμανίδης, Πατράλης, Αναστασίου, Τσολακίδης, Κάκκο (71′ Συρράκος) , Πιαστόπουλος (63′ Δημητριάδης) και Κούστα (80′ Παντελίδης)

1ου Διεθνές Τουρνουά "Ακρίτες 2014" Αλεξανδρούπολη

ΠΑΟΚ - Γαλατασαράι - 2-3

Ο ΠΑΟΚ εκανε Φιλική ήττα με 2-3 (25-22, 25-22, 24-26, 22-25, 7-15) σετ από την Τουρική Γαλατασαράι  στην πρεμιέρα του 1ου Διεθνές Τουρνουά "Ακρίτες 2014" στην Αλεξανδρούπολη με οικοδεσπότη τον Εθνικό. Για πρώτο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις.

ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης): Λόουσον 25 (21/38επ. 3 άσους, 62%υπ-47%αρ.υπ, 1 μπλοκ), Σαφράνοβιτς 12 (10/25επ. 2 άσους, 71%υπ-57%αρ.υπ), Σαμπάνης 11 (10/25 επ. 1άσος), Παντακίδης 4(3/6επ. 1 μπλοκ), Μουρ 10(9/13επ. 1 μπλοκ), Κουρνέτας 4(1/1επ/ 3άσους), Γκαράς (λ-59%υπ-45%αρ), Ντίνας 6(3/6επ. 3μπλοκ), Αναστασιάδης 1 (1 μπλοκ), Εφραιμίδης 3 (3/10επ 67%υπ-33%αρ.), Καρασαββίδης ((λ-58%υπ.-33άρ.υπ), Μακράκης .

Γαλατασαράι(Γκουλινέλι): Αιντίν 18 (13/26επ., 3 μπλοκ, 55%υπ-35%αρ.), Μπάρανεκ 23(16/23επ. 1 μπλοκ, 6 άσους, 65% υπ.-35%αρ), Ακσεκέρ 5 (2/6επ. 3 μπλοκ), Κεσκίν 7(6/6επ. 3μπλοκ), Εμέτ 11 (7/18 επ. 1 μπλοκ), Πολάτ 3 (3/6επ.), Οζμπέκ (λ-70%υπ-41%αρ.), Ουλού 6(5/9επ ,1μπλοκ), Τσακίρ , Τσιράτσκα 6(5/9επ. 1μπλοκ).