31/8/19

oxyro N 3.762

2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19 της Super League

ΠΑΟΚ - Πανιωνίος - 6-1

Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών των ομάδων Κ19 της Super League, ο ΠΑΟΚ διέλυσε την αντίστοιχη του Πανιωνίου με 6-1...

Εύκολο πρωινό για την ομάδα των Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ. Ο Πανιώνιος ήρθε να πιέσει ψηλά και το πλήρωσε ήδη από το ημίχρονο, με την Κ19 του Δικεφάλου να κάνει το 2/2.

Στο 2′ ο Δούμτσης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 7′ ο Πουρναράς σέρβιρε στον Τζόλη για το 2-0. Δύο λεπτά μετά ο Πανιώνιος μείωσε με απευθείας φάουλ, αλλά ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ στο 12′ με τον Τζόλη να σκοράρει με το κεφάλι μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη.

Στο 20′ ο Τσοπούρογλου έβγαλε εξαιρετική ασίστ στον Πανίδη για το 4-1, στο 40′ ο Τζόλης μοίρασε στον Δούμτση για το 5-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ απείλησε σε πολλές περιπτώσεις, αλλά πέτυχε μόλις ένα γκολ, με έναν κεραυνό του Μιχαηλίδη από μεγάλη απόσταση, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν ποτέ αντίδραση.

ΠΑΟΚ: Μπαλομένος, Γιαξής, Μιχαηλίδης, Γρόσδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Δούμτσης (57' Τάχατος), Τσοπούρογλου (61' Θεοδωρίδης), Πουρναράς (57' Πιπιλιάρης), Τζόλης (75' Καράκουτης), Πανίδης (75' Γκιρτεζιάνι