8/10/16

oxyroN2.886

3η αγωνιστική Handball

ΠΑΟΚ - ΑΣΕ Δούκα - 31-17

Ο ΠΑΟΚ συνέτριψε τον Δούκα με 31-17 και μετέτρεψε σε "περίπατο" το ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής, κάνοντας το απόλυτο στο πρωτάθλημα

ΠΑΟΚ: Τσίλης, Πετρίδης, Παλάσκας, Βεσελίνοβιτς, Λοϊζος, Ορφανουδάκης, Ζάγκας, Οικονόμου, Γρηγοριάδης, Κυπραίος, Αραμπατζής, Τσεσμετζίδης, Παπαδόπουλος, Μαστορογιάννης, Κοκώνης, Νικολαϊδης

Γυναικεία ομάδα μπάσκετ φάση των "8" του Κυπέλλου Ελλάδας

ΠΑΟΚ - Άρης - 62-55

Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, με 62-55, στην πρώτη του επίσημη φετινή υποχρέωση για το Κύπελλο Ελλάδος στο Palais De Sport.
Τα κορίτσια του Βασίλη Μασλαρινού, αν και μπήκαν καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 12-13 και στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου με διαφορά 5 πόντων, 19-24 και 22-27, τελικά πήγαν ισόπαλες στο ημίχρονο, 34-34.
 Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο και έληξε με τον ΠΑΟΚ προηγούμενο 45-46. Το παιχνίδι κρίθηκε, ωστόσο, στα τρία τελευταία λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου, όταν έγινε εμφανής η έλλειψη επίσημων αγώνων από τα πόδια των παικτριών του ΠΑΟΚ.

Δεκάλεπτα: 12-13, 34-34, 45-46, 62-55

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Shaw 5, Campbell 19, Κατωπόδη 2, Σταμπουλίδου 9, Μαγαλιού 15, Λύμουρα 3, Ταρπάγκου 2, Διαμαντίδου, Παπαδοπούλου.

1η αγωνιστική του 1ου γύρου του Βορείου Ομίλου  Κ17

Ηρακλή - ΠΑΟΚ - 0-3

Για την 1η αγωνιστική του 1ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η Κ17 πέρασε εύκολα από τη Μίκρα επικρατώντας του Ηρακλή με 3-0...
Τα γκολ της ομάδας του Ζαζόπουλου σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο...
Το 1-0 πέτυχε στο 30' ο Γρόσδης έπειτα από ασίστ του Σαρέγκου και τέσσερα λεπτά μετά συνδυάστηκαν και πάλι οι δύο τους, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Σαρέγκο. Το τελικό 3-0 για τον ΠΑΟΚ διαμόρφωσε ο Σαπουντζής στο 40' με δυνατό σουτ.

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Γρηγοριάδης (40' Τεμερτζόγλου), Αβεντισιάν, Καλτσίδης (67' Μπάτζιος), Καραμπέρης, Παναγιώτου, Γρόσδης, Τσοπούρογλου (67' Πύρτσιος), Αλτιντζής (51' Θεδωρίδης), Σαρέγκος, Σαπουντζής (67' Καλαϊτζής).

Γυναικεία ομάδα βόλεϊ στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΕΣΘ

ΠΑΟΚ - Αριστοτέλη Επανομής - 3-0

Την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΕΣΘ σημείωσε η Γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ που επικράτησε με 3-0 στα σετ κόντρα στον Αριστοτέλη Επανομής.

Τα σετ : 1ο σετ: 25-15 , 2ο σετ:25-20 , 3ο σετ: 25-10

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.24

7η αγωνιστική των play offs Λαμία - ΠΑΟΚ - 1-1 Για την 7η αγωνιστική των play offs o ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τη Λαμία,...