21/4/18

oxyro N 3.378

Μπάσκετ Γυναικών 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1

ΠΑΟΚ - Πανιώνιος ΓΣΣ  - 56-66

Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Μπάσκετ Γυναικών ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, το μεσημέρι της Κυριακής 22 Απριλίου, δεν τα κατάφερε κόντρα στον Πανιώνιο, στο Παλατάκι και γνώρισε την ήττα με 56-66 τελικό σκορ.

Ο Δικέφαλος πλήρωσε το κακό του ξεκίνημα στην αναμέτρηση, ενώ πολύ σημαντικός παράγοντας σε αυτό το αποτέλεσμα ήταν η έλλειψη αγώνων λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος.

O ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ δεν μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο παιχνίδι και πιο συγκεκριμένα στο πρώτο δεκάλεπτο έδωσε το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να πάρουν ένα προβάδισμα δέκα πόντων με 9-19,  το οποίο και ήταν καταλυτικό για την συνέχεια, με το ημίχρονο να κλείνει 24-37. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτριες της ομάδας μας προσπάθησαν να αντιδράσουν και να διορθώσουν την αρχική κατάσταση όμως αυτό δεν ήταν αρκετό, με αποτέλεσμα να δεχθούν την ήττα με 56-66 τελικό σκορ.

O Δικέφαλος πέτυχε 24 πόντους εντός περιφέρειας, 21 έξω από το σημείο των 6.75 και 11 από τις ελεύθερες βολές.

Πλέον ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στρέφει την προσοχή του στον επόμενο αγώνα ο οποίος είναι εκτός έδρας και παράλληλα ο τελευταίος της κανονικής διάρκειας με αντίπαλο τον ΑΘηναϊκό, στις 29/4.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 9-19, 24-37, 42-53, 56-66