ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.299

Χάντμπολ Ανδρών / Σούπερ Καπ

Κλειστό Γυμναστήριο Ηλιούπολης Αττική

ΟΣΦΠ/Όμιλο Ξυνή - ΠΑΟΚ - 32-25

Για τον τελικό του Σούπερ Καπ Χάντμπολ ανδρών, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε στο Κλειστό Γυμναστήριο Ηλιούπολης Αττικής, τον ΟΣΦΠ/Όμιλο Ξυνή, γνωρίζοντας την ήττα με 32-25.

Αναγνωριστικά ήταν τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα... πατήματά τους, αφού αμφότερες δεν είχαν κάποιο άλλο επίσημο παιχνίδι στα πόδια τους. Οι γηπεδούχοι πήραν μία διαφορά στο πρώτο επτάλεπτο, 6-2, με τον ΠΑΟΚ να μειώνει χάρη στα εξτρέμ του, αφού Νικολαΐδης και Ιωάννου έκαναν το 6-4. Η διαφορά αυξήθηκε στη συνέχεια, 14-9, ωστόσο με νέα «ασπρόμαυρη» αντεπίθεση, εκείνη μειώθηκε, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με τελικό σκορ 16-13.

Καλύτερα μπήκε ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο, βγάζοντας ενέργεια στα πρώτα λεπτά, κάτι το οποίο έφερε την διαφορά στο γκολ, 17-16. Η κλειστή διαφορά στο σκορ συνέχισε έως το 41', 21-19. Στη συνέχεια η διαφορά αυξήθηκε 26-20, με τους «ασπρόμαυρους» να προσπαθούν να μειώσουν. Κάτι τέτοιο δεν έγινε, με το τελικό σκορ να είναι 32-25.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, η «πρεμιέρα» της Handball Premier, απέναντι στο ΟΣΦΠ/Όμιλο Ξυνή, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου.

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 8-5, 11-7, 14-9, 16-13 (ημχ), 18-16, 20-18, 23-19, 26-21, 30-22, 32-25

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Ζαφείρης, Λαδάκης 2, Τσαμουρίδης 4, Τσιγαρίδας 5, Νικολαϊδης 2, Ιωάννου 4, Κ. Κουκμίσης, Παπάζογλου, Γκεοργκιέφσκι 3, Κόρμπελ 1, Ν. Κουκμίσης, Μπάτζιος, Παπαγεωργίου, Τριανταφυλλίδης 4, Ήτζιος.

ΠΑΟΚ ΟΧΥΡΟ / N 5.300

Πόλο Ανδρών / LEN Champions League  Οραντέα  -  ΠΑΟΚ -  11 -8 Τις υποχρεώσεις του στο LEN Champions League ολοκλήρωσε ο ΠΑΟΚ Domus Ergo, γνω...